Vajinismus Tedavi Merkezi İstanbul

Yazdır
PDF

Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum

Dr Sayın Micozkadıoğlu tarafından yazıldı..

Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum? Bu soruyu sizin gibi birçok çift soruyor. Yani yalnız değilsiniz, sorunuzun cevabı çok basit. Sadece cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili bilgi eksikliği ve cinsellik ve cinsel birliktelikle yanlış doğrularınız var ve hayatta kesin bir kural var, O da yanlış olan şey sizi yanlışa götürür. Dolayısıyla istemenize rağmen cinsel ilişkiye girememek yani vajinismus yanlış doğrularınızdan kaynaklanıyor. Nedir bu yanlış doğrular? Çevrenizden almış olduğunuz cinsellikle ilgili yanlış bilgiler, inanışlar, davranışlar, olumsuz tecrübeler(ki bu olumsuz tecrübelerinin sahibide daha önce edinmiş olduğu cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili almış olduğu yanlışlar nedeniyle, aynı yanlışları yaşayıp cinsellikle, cinsel ilişkiyle ilgili yanlışlarını size aktarmışlardır.)


Oysaki bilmeniz gereken çok basit doğrular var. Öncelikle ALLAH sizi farklı yaratmadı, Diğer kadınlardan hiçbir farkınız yok Ayrıca doğaya karşı gelme lüksünüzde yok. Bu kesin ve net doğruları bilmek önemli Çünkü vajinismus yani cinsel ilişkiye girememek edinmiş olduğunuz yanlış doğrularınızdan kaynaklanıyor. Bu durum tamamen sizin iradeniz dışında elinizde olmadan gerçekleşiyor. Bundan dolayı bu durumda da dışarıdan güvenilir, tecrübeli bir tedavi merkezinden vajinismus tedavisi için profesyonel destek almak gerekiyor.

 

Sevgili hastalarım:
Vajinismus (cinsel ilişkiye girememe) problemi toplumun her kesiminde ve aynı zamanda tüm meslek gruplarında görülebilen bir rahatsızlıktır. Malesef bu problem eğitimli, akademik kariyer sahibi kişilerde görülebildiği üzere eğitimsiz bireylerinde de görülebilmektedir. Oysa görüştüğümüz tüm hastalarımızın problemin sadece kendilerinde olduğunu zannediyorlardı. Vajinismus sorununu iç dünyalarına hapsederek çözümsüz olduğunu söylüyorlardı. Siz hastalarımla şimndi paylaşacağım hasta yorum notlarıyla bu problemde yalnız olmadığınızı, tüm kadınlarda bu problemin olabileceğini ve bu fitursuz problemin doktor, psikolog, hemşire, avukat, öğretmen, bankacı, ev hanımı, sporcu, gazeteci, yönetici....... kısaca toplumu oluşturan birçok kadın bireyleri pençesine aldığı gerçeğini bildirmek isteriz. İşte bu sebeple bu problemde yalnız olmadığınızı görmek için ve aynı zamanda siz hastalarımın hangi toplumsal rolde olursanız olun, bu problemi yaşadığınızı ve bu probleminizinde tedavisinin mümkün olduğunu sizinle, sizlerden tarafımıza bildirilen vajinismus tedavisi süreci hakkındaki notlarınızda da teyit etmek isteriz. Bu teyidimiz umarım tedavinizde size bilgi materyali olarak yardımcı olacaktır.  Her insanın yaşam hakkı gibi sağlıklı yaşamasıda bir haktır. Sağlıklı yaşamaya dair kişilerin sağlık problemlerini tedavi etmek istemesi ve tedavi olmasıda bir haktır.
Vajinismus problemini aşmanızda size yardımcı olabileceğine yersiz ve gereksiz kaygılarınıza set çekeceğine inandığımız siz hastalarımızdan tarafımıza yazılan aşağıdaki yorum notlarını okumanızı önermekteyim.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Sizin vajinismus durumunuzu en iyi sizden gelenleri, sizle paylaşarak anlatmak istiyoruz.

İstanbul'dan Vajinismus Problemi - Cinsel ilişkiye girememe  Yaşayan Seher Hanımın Teşekkür Mektubu
Bir yıldır kafasına sokulan cinsellikle ilgili yanlış bilgiler yüzünden vajinismus problemi yaşıyordu. Birtek vajinismus probleminin kendisinde olduğunu düşünüyor ve kahroluyordu.


7 yıllık eşiyle cinsel ilişkiye giremiyordu ve vajinismusu kabusuydu. Vajinismusu çözemeyeceğini düşünüyordu. bu süreç vajinismus problemi yaşayan öğretmen hanımı  20 yıl yaşlandırmıştı ama vajinismus tedavi programı ile vajinismustan çok kısa süre içersinde 3 kez vajinismus tedavi merkezimize gelerek vajinismus(cinsel ilişkiye girememe) problemini yendi.
Bu süreci cinsel ilişkiyle, cinsellikle ilgili sahip olduğu yanlış doğruları nedeniyle yaşadı. Oysaki doğru bilgilendirme ve yönlendirmeyle vajinismusu yendi.

Raziye hanımın Teşekkür Mektubu

Raziye hanımın Vajinismus Tedavi Seansı Sırasındaki Düşünceleri
Neden cinsel ilişkiye giremiyorum sorusuna güzel bir örnek. Cinsellik ve Cinsel ilişkiyle ilgili doğru bilgilendirme aldığı zaman vajinismus probleminden kurtuldu.


İstanbul'dan Bekar Hastamız Sezin Hanımın Vajinismus ve Cinsellikle İlgili Düşünceleri