Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum

Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum? İlişki anında kasılıyorum. Bu soruyu sizin gibi birçok çift soruyor. Yani yalnız değilsiniz. Sadece sizin başınızda değil. Niye cinsel ilişkide kasılıyorum, niye giremiyorum sorusunun cevabı ise herkesin kendine göre bir hikayesi ve nedeni olmakla birlikte, herkesin ortak bir cevabı var.Cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili bilgi eksikliği ve yanlış kurgularınız neden olmaktadır. Nedir bu yanlış kurgular? Çevrenizden almış olduğunuz cinsellikle ilgili yanlış bilgiler, inanışlar, cinsel ilişki sırasında yanlış davranışlar, hatalı şekilde ilişkiye girenlerin, yaşadıkları olumsuz tecrübelerin size yansımasıdır.

Öncelikle unutmayın ki ALLAH sizi farklı yaratmadı, diğer kadınlardan hiçbir farkınız yok ki. Ayrıca doğaya karşı gelme lüksünüzde yok. 
"Vajinismus nedir?Neden cinsel ilişkiye giremiyorum?, İlişki sırasında neden kasılıyorum?" sorularına yanıt arayanlar için Emine öğretmenin ilişkiye girememekle ilgili yaşadıklarını bilgilendirme amaçlı sizinle paylaşıyoruz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Emine Hanımın Vajinismus Hakkındaki Yorumları

Hayatında iki büyük korkusu vardı. İlk gece ilişkiye girmekle ilgili ve doğum yapmak. Altı yıllık beraberlikten sonra severek evlendiği adamla, istemesine rağmen ilişki sırasında kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremiyordu. Vajinismus hastalığını yaşıyordu. Kocası ilişkiye girememesini sorun etmediği, vajinismusla yaşamayı kabul ettiği halde, emine öğretmen kendini hep eksik ve yarım hissediyordu. İlişkiye girerse öleceğini sanıyordu.

Emine ogretmen 5y Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Tülin Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Tulin Avukatİstanbul'dan Vajinismus Problemi - Cinsel ilişkiye girememe  Yaşayan Seher Hanımın yorumları 
Bir yıldır kafasına sokulan cinsellikle ilgili yanlış bilgiler yüzünden ilişki sırasında kasılmaları nedeni ile eşiyle  ilişkiye giremiyordu. Vajinismus hastalığını yaşıyordu.Uyku ilacı alarak ilişkiye girmek de çözüm olmadı.Kızlık zarı kalın diye ilişkiye giremediğini düşündü kızlık zarı ameliyetı oldu. Oda çözüm olmadı.Mucizevi bir şekilde vajinismusken gebe kaldı oğlu oldu ama  vajinismus yüzünden mutsuzdu. Birtek vajinismus probleminin kendisinde olduğunu düşünüyor ve kahroluyordu.


7 yıllık eşiyle cinsel ilişkiye giremiyordu ve vajinismus hastalığı kabusuydu. Vajinismusu çözemeyeceğini düşünüyordu. Bu süreç istemesine rağmen ilişkiye girememe sorunu ,vajinismus hastalığı. yaşayan öğretmen hanımı  20 yıl yaşlandırmıştı.Ama vajinismus tedavi programı ile vajinismustan çok kısa süre içersinde 3 kez vajinismus tedavi merkezimize gelerek (cinsel ilişkiye girememe) problemini yendi.
Bu süreci cinsel ilişkiyle, cinsellikle ilgili sahip olduğu yanlış doğruları nedeniyle yaşadı. Oysaki doğru bilgilendirme ve yönlendirmeyle vajinismusu yendi. 

Raziye Öğretmen  hanımın istanbul -İlişkiye girememek ve kasılma ile ilgili yorumları

 


İstanbul'dan Bekar Hastamız Sezin Hanımın Vajinismus ve İlişkiye Girememekle İlgili Düşünceleri

Vajinismusu Tedavisi İçin Ne Kadar Beklemek Gerekir?

Vajinismus “ağrılı cinsel ilişki” ilişki sırasında kasılma durumu yaşayan çiftler bunun zamanla aşılabilecek bir sorun olduğunu düşünür ve zamana bırakır. Burada vajunusmus hastalığı yaşayan çiftin unutmaması gereken durum, yani cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen,elinde olmayarak refleks olarak, irade dışı kasılır, endişeleri nedeni ile cinsel ilişkiye tam olarak giremez ya da cinsel ilişkiye ağrılı bir şekilde girer, korku ve kasılmaları nedeniyle…

İşte bu süreç uzadıkça çiftler arasında zamanla sıkıntılar, problemler ortaya çıkar.

Doktor Saygın Micozkadıoğlu olarak önerim, en kısa sürede ilişkiye girememe sorununu çözmeye odaklanmalı çünkü vaginusmusu  zamana bırakmak ve vaginismusla yaşamak, çiftleri yoracak ve üzecektir. Vaginismus problemi zamanla daha farklı problemleri de getirecektir.
Çiftler beklemekle vakit kaybetmişlerdi.Bunun yanında  vaginismus tedavi kararı aldıklarında, alacağı yetersiz ve eksik vajinusmus tedavileri yaşarlarsa bir süre daha zaman kaybı yaşayacaklardır.
Görüldüğü gibi zaman kaybına, moral ve maddi kayıpta eklenecektir.Burada yerine kesinlikle koyamayacağınız tek şey zamandır. Vajinismusla geçireceğiniz zamanı geri alamazsınız. Bu süreci daha iyi takip edebilmeniz için, sizi en iyi sizin anlatacağınızı düşünerek, sizden gelenleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Siz, hastalarımla şimdi paylaşacağım hasta yorum notlarıyla, bu problemde yalnız olmadığınızı, tüm kadınlarda bu problemin olabileceğidir.  İşte bu sebeple bu problemde yalnız olmadığınızı görmek için ve aynı zamanda siz hastalarımın hangi toplumsal rolde olursanız olun, doktor,hemşire,öğretmen,mühendis,avukat,polis,evhanım vs  bu problemi yaşadığınızı ve bu probleminizinde tedavisinin mümkün olduğunu sizinle, sizlerden tarafımıza bildirilen vajinismus tedavisi süreci hakkındaki notlarınızda da teyit etmek isteriz. Bu teyidimiz umarım tedavinizde size bilgi materyali olarak yardımcı olacaktır.  Her insanın yaşam hakkı gibi sağlıklı yaşamasıda bir haktır.

Kayseri'den Vajinismus(Cinsel ilişkiye girememe) problemi yaşayan Ayşe hanımın mektubu


Vajinismus tedavisi için vajinismus klinik’e geldiğinde 6 aylık evliydi. İlk aylarda kasılmaları nedeniyle ilişkiye girememeyi, vajinismusu sorun etmiyordu fakat zaman geçtikçe eşi ve onun için ciddi sorunlar başlamıştı.

Tekirdağ'dan 8 yıllık vajinismus "cinsel ilişkiye girememe" problemi yaşayan Canan Hanımın yorumları

8 yıllık evli çiftiz, eşimle korkularım, kasılmalarım nedeniyle cinsel ilişkiye giremiyordum, zamanla geçer, düzelir diye düşündük ama haftalar, aylar derken kabus dolu 8 yıl vajinismus hastalığımla  geçti ,hala eşimle  cinsel ilişkiye giremiyorduk ve sürekli bu yüzden de  eşimle tartışıyorduk.

Antalya'dan 7,5 yıllık vajinismus "cinsel ilişkiye girememe" problemi yaşayan Goncagül hanımın yaşadıkları

7,5 Yıllık evliyiz, vaginusmu hastalığının ne kadar çabalasak da yenemedik. Çok kötü yıllar geçirdik ve uygun tedavi ile kasılmalarımdan korkularımdan kurtuldum.8 yıllık vajinismus hastalığımı  nasıl  yendim anlamadım bile,

 

İstanbul'dan 5 yıllık vajinismus "cinsel ilişkiye girememe" problemi nedeniyle vajinismus tedavi merkezimize gelen Arzu K. nın yaşadıkları

5 yıllık evliydik vajinismus ilk günlerde başladı, eşim çok anlayışlı davrandı ve benim bu sorunu aşacağıma inandı ve bende her defasında kendimi hazırladım ama ilişki anında kasılmalarım nedeniyle ilişkiye giremedim, başaramadım.Vajinismus tedavisinin ardından  bu hastalığımı yendim en başta kişi bu ilişkiye girememe sorununu,vajinismusu yenmek istiyorsa kendine güvenecek.

Görüldüğü gibi 5 yıllarını boşu boşuna vajinismusla “cinsel ilişkiye girememek” harcadılar. Sonunda da 5 yıllık kabustan yani vajinismustan kurtuldular.


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Çağla Hanımın Vajinismus Hakkındaki Yorumları

Merhaba Ben Çağla;
39 yaşındayım. 7 yıl evli kaldım ve bir oğlum oldu. Evlendiğim ilk gün eşimle birlikte olamadım. Sonraki günlerde böyle devam etti. Eşim bu konuda anlayışlı değildi. Sinirleniyordu. Davranışları düşmanlaşmaya başladı. Bundan dolayı onunla birlikte için çaba sarfetmedim. Oğlumun olması ise üstüme boşaldığı için olmuştu ve doğum sonrası yaşananların düzeleceğini düşündüm. Ama tam tersi oldu. Daha kötü gitti herşey. Sonraki yıllarda yanımda yatmayan biriyle birlikte olmanın anlamı olmadığını farkettim. Oğlumdan dolayı biraz zaman oldu. Evlilik bitince hayatıma giren başka biri oldu ve onunlada ilk seferinde problem yaşayınca bir sorunum olduğunu kabul ettim. O zamana kadar sorunun hep eşimde olduğunu düşünmüştüm. Biraz araştırma yaptım ve Saygın beyi gördüm. Diğer yöntemlerin dışında bir uygulamadan bahsediyordu ve videosundan etkilendim. Bugün 1 seansım sonuçtan eminim yinede.

 Cagla bekar

Vajinismus Tedavisi İzmir - Elif hanımın ilk gece korkusu nedenleri

Canımın çok yanacağını düşünüyorum,orda aşılması ve imkansız bir duvar varki sanki,kilitlenme olabilir eşimin canını yakabilirim. Esnek olduğunu biliyorum fakat ben esneyemiyorum. Kendimi kastığımı farkındayımama engel olamıyorum. Girişin olamıyacağını düşünüyorum…Bu ara bende bir anormallik var vajina deliğimin olmadığını bile düşünmeye başladım. Sanki zar dediğimiz kalın bir et parçası. Çok kalın olduğunu düşündüğümden canım acıyacak takıntısındayım… Elif D.

Vajinismus Tedavisi Aydın- Elif hanımın ilk gece korkusu nedenleri

1,5 Yıllık evliyim. Vajinismusla evliliğimin 2. ayında tanıştım. Hayatımın en büyük korkularından biriydi ilk gece korkusu ve başıma geldi. Bunu araştırdığımda isminin vajinismus olduğunu eve benim gibibirçok bayanın aynı sorunu yaşadığını öğrendim. Eşim hep eninde sonunda olacak zamana bırakalım görüşü içerisindeydi fakat ben internetten araştırmalarım sonucu yalnız başaramayacağım bir problem olduğunu öğrendim. Önce bir C.İ.B merkezine gittim;fakat uzun süreli olmasından ve parmak egzersizlerinin itici gelmesinden dolayı bıraktım. Yine araştırmalarım sonucu Dr. Saygın Beye rastladım. İnş 1 hafta içerisinde vajinismustan kurtulacam. ELİF

Vajinismus Tedavisi Sinop - Kübra hanımın ilk gece korkusu nedenleri

Duyduğum her şey,tüm arkadaşlarım sürekli cinselliğin zor ve bir yük gibi olduğunu söylediler. Çocukluğum da yaşadığım zorluklar tüm iyi niyetim ve pozitifliğime rağmen bana engel oluyordu. Evlendiğimde her şey güzel olacak derken, büyük hayal kırıklığına uğradım. Sanki vajinamda bir duvar vardı. Asla ve asla olmayacağıma beynim inanmıştı ve ne yapsam olmuyor ve umutla başlanan geceler gözyaşları ve ağlama krizleriyle son buluyordu. Çok ama çok korkuyorum. Ama buradayım. Başarmak istiyorum. KÜBRA D.

Vajinismus Tedavisi Afyon- Ayşegül hanımın ilk gece korkusu nedenleri

Bugün buraya aynı vajinismusta yaşadığım korkuyla geldim. Nasıl anlatilabilir bilmiyorum. 32 yaşında 4,5 yıllık evliyim. Aslında bunu yaşayacağımı tahmin ediyordum. Çünkü oldum olası bu olaya karşı bakış açım güzel değildi. Evlendiğim gün bununla karşı karşıya kaldım. Çok acıyacak düşüncesiyle eşimi kendime yaklaştırmadım. Ogünde eşim hiç zorlamadı. Ondan sonrada cesaret edip başaramadık çünkü her şey iyi gidiyor,o an geldiğinde eşimi itip istemiyordum. Ağlamalar başlıyor korkunç bir baş ağrısı sapanıyordu. Aradan 3 ay,6ay,1 sene ,2 sene,3 sene,4 sene geçti ve bir türlü halolmadı. Şimdi buradayım evet yine korkuyorum ama bu sefer başarmak istiyorum.. AYŞEGÜL

Kategori: Makaleler

Etiketler: İlişkiye Girememe Tedavisi, Cinsel İlişkiye Girememek Nedir, Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum

Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses