Makaleler

Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum

Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum? Bu soruyu sizin gibi birçok çift soruyor. Yani yalnız değilsiniz, sorunuzun cevabı çok basit. Sadece cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili bilgi eksikliği ve cinsellik ve cinsel birliktelikle yanlış doğrularınız var ve hayatta kesin bir kural var, O da yanlış olan şey sizi yanlışa götürür. Dolayısıyla istemenize rağmen cinsel ilişkiye girememek yani vajinismus yanlış doğrularınızdan kaynaklanıyor. Nedir bu yanlış doğrular? Çevrenizden almış olduğunuz cinsellikle ilgili yanlış bilgiler, inanışlar, davranışlar, olumsuz tecrübeler(ki bu olumsuz tecrübelerinin sahibide daha önce edinmiş olduğu cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili almış olduğu yanlışlar nedeniyle, aynı yanlışları yaşayıp cinsellikle, cinsel ilişkiyle ilgili yanlışlarını size aktarmışlardır.)

Oysaki bilmeniz gereken çok basit doğrular var. Öncelikle ALLAH sizi farklı yaratmadı, Diğer kadınlardan hiçbir farkınız yok Ayrıca doğaya karşı gelme lüksünüzde yok. Bu kesin ve net doğruları bilmek önemli Çünkü vajinismus yani cinsel ilişkiye girememek edinmiş olduğunuz yanlış doğrularınızdan kaynaklanıyor. Bu durum tamamen sizin iradeniz dışında elinizde olmadan gerçekleşiyor. Bundan dolayı bu durumda da dışarıdan güvenilir, tecrübeli bir tedavi merkezinden vajinismus tedavisi için profesyonel destek almak gerekiyor. 

Sevgili hastalarım:
Vajinismus (cinsel ilişkiye girememe) problemi toplumun her kesiminde ve aynı zamanda tüm meslek gruplarında görülebilen bir rahatsızlıktır. Malesef bu problem eğitimli, akademik kariyer sahibi kişilerde görülebildiği üzere eğitimsiz bireylerinde de görülebilmektedir. Oysa görüştüğümüz tüm hastalarımızın problemin sadece kendilerinde olduğunu zannediyorlardı. Vajinismus sorununu iç dünyalarına hapsederek çözümsüz olduğunu söylüyorlardı. Siz hastalarımla şimndi paylaşacağım hasta yorum notlarıyla bu problemde yalnız olmadığınızı, tüm kadınlarda bu problemin olabileceğini ve bu fitursuz problemin doktor, psikolog, hemşire, avukat, öğretmen, bankacı, ev hanımı, sporcu, gazeteci, yönetici....... kısaca toplumu oluşturan birçok kadın bireyleri pençesine aldığı gerçeğini bildirmek isteriz. İşte bu sebeple bu problemde yalnız olmadığınızı görmek için ve aynı zamanda siz hastalarımın hangi toplumsal rolde olursanız olun, bu problemi yaşadığınızı ve bu probleminizinde tedavisinin mümkün olduğunu sizinle, sizlerden tarafımıza bildirilen vajinismus tedavisi süreci hakkındaki notlarınızda da teyit etmek isteriz. Bu teyidimiz umarım tedavinizde size bilgi materyali olarak yardımcı olacaktır.  Her insanın yaşam hakkı gibi sağlıklı yaşamasıda bir haktır. Sağlıklı yaşamaya dair kişilerin sağlık problemlerini tedavi etmek istemesi ve tedavi olmasıda bir haktır.
Vajinismus problemini aşmanızda size yardımcı olabileceğine yersiz ve gereksiz kaygılarınıza set çekeceğine inandığımız siz hastalarımızdan tarafımıza yazılan aşağıdaki yorum notlarını okumanızı önermekteyim.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Sizin vajinismus durumunuzu en iyi sizden gelenleri, sizle paylaşarak anlatmak istiyoruz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Emine Hanımın Vajinismus Hakkındaki Yorumları

Hayatında iki büyük korkusu vardı. İlk gece ilişkiye girmekle ilgili ve doğum yapmak. Altı yıllık beraberlikten sonra severek evlendiği adamla vajinismus problemi yaşıyordu. Kocası vajinismusla yaşamayı kabul ettiği halde, emine hanım kendini hep eksik ve yarım hissediyordu. İlişkiye girerse öleceğini sanıyordu. 
"Vajinismus nedir?, Neden cinsel ilişkiye giremiyorum?" sorularına yanıt arayanlar için Emine öğretmenin vajinismusla ilgili yaşadıklarını bir bilgilendirme amaçlı sizle paylaşıyoruz.

Emine ogretmen 5y


 


İstanbul'dan Vajinismus Problemi - Cinsel ilişkiye girememe  Yaşayan Seher Hanımın Teşekkür Mektubu
Bir yıldır kafasına sokulan cinsellikle ilgili yanlış bilgiler yüzünden vajinismus problemi yaşıyordu. Birtek vajinismus probleminin kendisinde olduğunu düşünüyor ve kahroluyordu.


7 yıllık eşiyle cinsel ilişkiye giremiyordu ve vajinismusu kabusuydu. Vajinismusu çözemeyeceğini düşünüyordu. bu süreç vajinismus problemi yaşayan öğretmen hanımı  20 yıl yaşlandırmıştı ama vajinismus tedavi programı ile vajinismustan çok kısa süre içersinde 3 kez vajinismus tedavi merkezimize gelerek vajinismus(cinsel ilişkiye girememe) problemini yendi.
Bu süreci cinsel ilişkiyle, cinsellikle ilgili sahip olduğu yanlış doğruları nedeniyle yaşadı. Oysaki doğru bilgilendirme ve yönlendirmeyle vajinismusu yendi.

Raziye hanımın Teşekkür Mektubu

 


İstanbul'dan Bekar Hastamız Sezin Hanımın Vajinismus ve Cinsellikle İlgili Düşünceleri

Vajinismusu Tedavisi İçin Ne Kadar Beklemek Gerekir?

Vajinismus “ağrılı cinsel ilişki” durumu yaşayan çiftler bunun zamanla aşılabilecek bir sorun olduğunu düşünür ve zamana bırakır. Burada vajunusmus sorunu yaşayan çiftin unutmaması gereken durum yani cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen,elinde olmayarak refleks olarak, irade dışı korkuları, endişeleri nedeni ile cinsel ilişkiye tam olarak giremez ya da cinsel ilişkiye ağrılı bir şekilde girer, korku ve kasılmaları nedeniyle…

İşte bu süreç uzadıkça çiftler arasında zamanla sıkıntılar, problemler ortaya çıkar.

Kayra Bera Kadın Sağlığı olarak önerimiz en kısa odaklanmalı çünkü vaginusmus sorununu zamana bırakmak, bu süreçte de vaginismusla yaşamak, çiftleri yoracak ve üzecektir. Vagunusmus problemi zamanla daha farklı problemleri de getirecektir.
Çiftler beklemekle vakit kaybetmişlerdir ve vaginismus tedavi kararı aldıklarında alacağı yetersiz ve eksik vajinusmus tedavileri yaşarlarsa bir süre daha zaman kaybı yaşayacaklardır.
Görüldüğü gibi zaman kaybına, moral ve maddi kayıpta eklenecektir.Burada yerine kesinlikle koyamayacağınız tek şey zamandır. Vajinismusla geçireceğiniz resimdeki gibi geri alamazsınız. Bu süreci daha iyi takip edebilmeniz için sizi en iyi sizin anlatacağınızı düşünerek sizden gelenleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Siz hastalarımla şimdi paylaşacağım hasta yorum notlarıyla bu problemde yalnız olmadığınızı, tüm kadınlarda bu problemin olabileceğidir. Toplumu oluşturan birçok kadın bireyleri pençesine aldığı gerçeğini bildirmek isteriz. İşte bu sebeple bu problemde yalnız olmadığınızı görmek için ve aynı zamanda siz hastalarımın hangi toplumsal rolde olursanız olun, bu problemi yaşadığınızı ve bu probleminizinde tedavisinin mümkün olduğunu sizinle, sizlerden tarafımıza bildirilen vajinismus tedavisi süreci hakkındaki notlarınızda da teyit etmek isteriz. Bu teyidimiz umarım tedavinizde size bilgi materyali olarak yardımcı olacaktır.  Her insanın yaşam hakkı gibi sağlıklı yaşamasıda bir haktır.

Kayseri'den Vajinismus(Cinsel ilişkiye girememe) problemi yaşayan Ayşe hanımın mektubu


Vajinismus tedavisi için vajinismus klinik’e geldiğinde 6 aylık evliydi. İlk aylarda vajinismusu sorun etmiyordu fakat zaman geçtikçe eşi ve onun için ciddi sorunlar başlamıştı.

 

Tekirdağ'dan 8 yıllık vajinismus "cinsel ilişkiye girememe" problemi yaşayan Canan Hanımın mektubu

8 yıllık evli çiftiz, eşimle cinsel ilişkiye giremiyordum, zamanla geçer, düzelir diye düşündük ama haftalar, aylar derken kabus dolu 8 yıl geçti ve hala cinsel ilişkiye giremiyorduk ve sürekli eşimle tartışıyorduk.

Antalya'dan 7,5 yıllık vajinismus "cinsel ilişkiye girememe" problemi yaşayan Goncagül hanımın mektubu

7,5 Yıllık evliyiz, vaginusmu hastalığının ne kadar çabalasak da yenemedik. Çok kötü yıllar geçirdik.

 

İstanbul'dan 5 yıllık vajinismus "cinsel ilişkiye girememe" problemi nedeniyle vajinismus tedavi merkezimize gelen Arfzu K. nın mektubu

5 yıllık evliydik vajinismus ilk günlerde başladı, eşim çok anlayışlı davrandı ve benim bu sorunu aşacağıma inandı ve bende her defasında kendimi hazırladım ama başaramadım.

Görüldüğü gibi 5 yıllarını boşu boşuna vajinismusla “cinsel ilişkiye girememek” harcadılar. Sonunda da 5 yıllık kabustan yani vajinismustan kurtuldular.

Kategori: Makaleler

Etiketler: İlişkiye Girememe Tedavisi, Cinsel İlişkiye Girememek Nedir, Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum

Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz