• Vajinismus

Vajinismus hastaları gebe kalabilir mi?

Vajinismus hastaları gebe kalabilir mi?

Vajinismus nedeni ile geçirdikleri 4 yıl kendilerine zehir olmuştu.  Ancak cinsel ilişkiye giremeden de gebe kalınabilir. Tıbkı vajinismus problemi yaşayan seher hanım gibi...

Vajinismuslu çift bebek sahibi bile olsa bebek vajinismus ve vajinismusun getirdiği problemleri engelleyememektedir. Bir süre daha vajinismus hastalığını taşısanızda vajinismus sizi mutsuz edecektir, eşinizle birlikte içinizde fırtınalar kopacaktır. vajinismus "cinsel ilişkiye girememe" tedavisi alıp bu probleminizi çözemeyebilirsiniz ve hiç iyileşmeyeceğinizi düşünebilirsiniz.Oysaki vajinismus problemi çözülebilir bir hastalıktır. Vajinismus hastalığınızı yendikten sonra mutsuzluk gözyaşları yerine gözlerinizin içi güler. Kendinize vajinismusla geçirdiğiniz zaman dilimi için kızarsınız, eşinizi üzdüğünüz için üzülürsünüz. önemli olan vajinismusun siz istedikten sonra çözebileceğinizi bilmenizdir.

Siz hastalarımla şimdi paylaşacağım hasta yorum notlarıyla bu problemde yalnız olmadığınızı, tüm kadınlarda bu problemin olabileceğini ve bu fitursuz problemin doktor, psikolog, hemşire, avukat, öğretmen, bankacı, ev hanımı, sporcu, gazeteci, yönetici....... kısaca toplumu oluşturan birçok kadın bireyleri pençesine aldığı gerçeğini bildirmek isteriz. İşte bu sebeple bu problemde yalnız olmadığınızı görmek için ve aynı zamanda siz hastalarımın hangi toplumsal rolde olursanız olun, bu problemi yaşadığınızı ve bu probleminizinde tedavisinin mümkün olduğunu sizinle, sizlerden tarafımıza bildirilen vajinismus tedavisi süreci hakkındaki notlarınızda da teyit etmek isteriz. Bu teyidimiz umarım tedavinizde size bilgi materyali olarak yardımcı olacaktır.  Her insanın yaşam hakkı gibi sağlıklı yaşamasıda bir haktır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Hemşire Eylül Hanımın vajinismus yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul'dan Belgin Hanım - Vajinismus hastalığını çözdükten sonra anne oldu...

Örnek olarak yine vajinismus problemi yaşarken çocuk sahibi olup vajinismusun getirdiği sıkıntılarınıda çeken kişilerinde gerçek duygu ve ruh durumlarını aşağıdan takip edebilirsiniz, yani yine sizi sizden gelenlerle anlatıyoruz.

Nergiz Hanm 7 yıllık vajinismus hastalığından sonra boşanmayı düşünürken şuanda anne adayı...

Vajinismus Tedavisi ardından hamile kalan Seher hanım

Eşimle 6 yıllık bir sevgililik dönemi geçirdikten sonra severek evlenmiştik. Ve yıllardır hasretle beklediğimiz o ilk gecemizi yaşayamamıştık. 1 yıldır kafama sokulan o yanlış bilgiler yüzünden hiç ilişki yaşayamadık. Sonrasında benim adımı bile anmak istemediğim bir ilaç sayesinde ilişki yaşadık. İlk başlarda kızlık zarı yüzünden ilişki yaşayamadığımı düşünürdüm. Hemen akabinde bununda çözüm olmadığını gördük. Hastalığım hala devam ediyordu. Hemen sonrasında zor ama imkansız olmayan hamileliğimi öğrendim. Çok mutlu olmuştum. Ama şimdi ne yapacaktım? Nasıl muayene olacaktım? Asla olamazdım. Ve dediğim gibide oldu. Doktorun zorla denemesine rağmen muayene olamamıştım. Çok üzülmüştüm. Yol boyunca hep ağladım. 1 hafta sonrasında bebeğimi düşürdüm. Üstünden 2 ay geçmişti yine mucizevi bir şekilde hamile kalmıştım. Çok şükür Allah’a hiç muayene olmadan sezeryanla doğum yaptım. Dünyalar tatlısı canım oğlum, mucize bebeğim dünyaya gelmişti. Hep onunla ilgilenip hastalığımı unutmak istiyordum. Ama olmuyordu…Hep bir şeyler yarım kalıyordu. Oğlum bile düzgün bir ilişki yaşayamıyor olmamızın mutsuzluğunu kapatamıyordu. Eşimle ikimizin içinde fırtınalar kopuyordu.Bu hastalık bizi iyice içine almıştı. Bir çıkış yolu arıyorduk. Daha öncesinde gittiğim doktordan da sonuç alamamıştık ve o yüzden ilk başta kimsenin bu hastalığımı çözebileceğine inanmıyordum. Ama bütün düşüncelerim Saygın Bey’i tanıdıktan sonra ve benimle aynı kaderi yaşayan insanlarla konuştuktan sonra bir anda değişiverdi. 

4 yıldır yaşadığımız bu acı, hüzün,mutsuzluk ve gözyaşları nihayet son buldu. Gözlerimin içi artık gülüyor ve çok mutluyum. Benim gibi olan nice insan varmış. Ben bir tek bu hastalığı kendimin yaşadığını düşünüp her gün kahrolurdum. Bunu unutmak için kendimi hep başka işlere verirdim. Şimdi dönüp baktığımda neden kaçıp, başka şeylere sığındığım için kendime çok kızıyorum. Niye yardım almayıp, bu kadar mutsuzluğu eşime ve kendime yaşattım diye…Keşke daha yeni evliyken bunun farkına varabilseydim ve Saygın Bey’i tanısaydım. Bunu benim eşime ve önce bir kadın olarak kendime yaşatmaya hiç hakkım yoktu. Neyse ki, Allah’ım yardım etti ve Saygın Bey’i karşıma çıkardı. Sanki eşimle yeni evlenmiş gibiyiz. Kendimi daha yeni gelin gibi hissediyorum. Sanki o yıllar hiç yaşanmamış gibi…
Sizde birgün benim gibi Saygın Bey’in odasında oturduğunuzda bu mektubu okuyor olacaksınız. Bende sizin gibi ilk başta inanamıyordum. Benim 4 yıldır çözemediğim bu hastalığı nasıl çözecek diyordum. Ve inanın o kadar kısa bir sürede çözdü ki…Sadece 3 seans sürdü. Bana sihirli bir değnek değmiş gibiydi. Her seansa bir öncekinden daha çabuk gitmek istiyordum. Birşeyleri başarmış olmanın verdiği mutluluk tarif edilemez. Ve şimdi diyebiliyorum ki, benden hiçbir farkınız yok. Eğer sizde isterseniz bu hastalığı çok kısa sürede çözebilirsiniz. Yeter ki, isteyin ve Saygın Bey’e güvenin…
Tam da umutlarımın tükendiği bir anda sizi tanımış olduğum için çok mutluyum. Size ne söylesem, ne kadar teşekkür etsem az gelir. Bundan sonra yaşayacağım bütün güzel günler sizin eseriniz olacak.
Sayenizde bir evlilikte olmazsa olmazı başardık…
Herşey gönlünüzce olsun…
SEHER

seher

13 Yıllık İstanbul'dan Vajinismuslu ve Çocuklu Emine Hanım
13 yıl evli ve çocuk sahibi olmasına rağmen eşiyle olan cinsel ilişki sırasında herzaman ağrı vardı ve bu işte bir terslik vardı

Vajinismuslular da gebe kalabilir ama sorunu devam eder.

1 yıllık evliyim. 8 yaşında kızım var; Aklıma bile gelmezdi. 4. Seansı da bitiririm. Buradan da mutlu bir şekilde ayrılabileceğim. Evet, seanslarım bitti. 11 yıldır kendi kendime kafamda. Büyüttüğüm bu basit sorunu çözdüm. Bu tarz sıkıntılarımızı içimizde büyütmeden doğru adresimizin Saygın Bey olduğunu gönül rahatlığı ile söylüyorum. Bedenimi ruhumu yeniden tanıdım. Çok mutluyum. Önce yüce rabbime ve bana doğru bilgilerini en güzel şekilde anlatan. Doktorumuz Saygın Beye güzel neşesi ve konuşması ile Mine Ablama çok teşekkürler. Vesile olan herkese çok teşekkürler. Herkesten Allah razı olsun. MEHTAP
Orjinal mektubu okumak için tıklayınız

 

Etiketler: Vajinismus, Gebelik, Hamile, Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın