İlk Gece Korkusu Tedavisinden Önce Bilmeniz Gerekenler

  İlk Gece Korkusu Tedavisinden Önce Bilmeniz Gerekenler

  Eşiniz veya partnerinizle cinsel ilişkiye girmek istemektesiniz ve her cinsel ilişki yaşamanızda her denemeler olumsuz neticelendikçe kendinize kızmakta ve eksiklik düşüncesine kapılmaktasınız. Bu süreçte de cesaretinizi kaybetmektesiniz. Bu durumda vajinismusu kendi gayretlerinizle başarmak istemektesiniz fakat bunu başaramıyorsanızda vajinismusla ilgili cinsel ilişkiye girme korkularınızı yenmenizi sağlayacak tedaviler almayı karar verdiyseniz en önemli konulardan bir tanesi olan kızlık zarınızla ilgili anatomik sorun olup olmadığının tespitidir.Kızlık zarıyla ilgili güvenilir uzman kadın dogumcudan bilgi alınması gerekmektedir. Vajinismus durumlarında kişiyi rahatlayacağını düşünerek gereksiz kızlık zarı operasyonu tavsiye edilebilmekte. Fakat kızlık zarının ameliyatla alınması neticesinde vajinismus sorunu hala devam ettiği görülür.Bu durum karşısında gereksiz maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadır.

  Kişi cinsel ilişkiye girmekle ilgili kendince eksik ve yanlış bilgilerle bir senaryo yazmış olup ve buna da kendisi inanması neticesinde bu hastalığı yaşamaktadır. Ama kızlık zarının gerçekten kalın olduğu ve ilişkiye girmeyi engelleyici anatomik bir yapıda olup olmamasına dikkat edilmelidir. O yüzden önemli bir konudur. Cinsel ilişkiye girmek istiyor ama girememe durumuyla karşılaşıyor ve kendi başınıza vajinismusu çözemediyseniz veya almış olduğunuz vajinismus tedavilerine rağmen bu probleminizi olası bir atlanmış olan kalın bir kızlık zarınız neden olmuş olabilir. Almış olduğunuz tedaviler sizin için doğru ve yeterli olmayabilir. Çünkü vajinismus problemi kişinin az bir çabasıyla doğru orantı ve yönlendirmeyle tedavide çok kısa süreler içinde çözülebilmektedir. Kliniğimize cok sayıda yüzde yüz garanti veren tedavi merkezlerinden gelen hastalar bulunmaktadır. Kişi bu durum karşısında kendini kandırılmış, yıpranmış ve psikolojik olarak çok dipde olduğunu düşünmekte ve hiçbir zaman bu problemini cözemeyeceğine inanmaktadır ve bu şekilde vajinismus merkezimize gelmektedirler.
  Kişi çözmek istemesi durumunda, çok az bir çabası gerekli ve buda çok önemlidir. Vajinismus hastalığı zaman içerisinde kendiliğinen düzelir diye uzun zamana bırakmadan biran önce "kendiliğinden ilk gece korkularım geçebilir" diye beklemeyin çünkü geçen zaman sadece sizden değil, evliliğinizden, eşinizden de götürmektedir.
  "Vajinismus olduğum için hamile kalamam, o yüzden de adet geçikmesi yaşarsam da merak etmeyim. Nasılsa gebe değilimdir." demek de yanlış bir inanıştır. Çünkü nadirde olsa dışa boşalma ile spermlerin vajina ya kaçması ordan da yumurtayı döllemesi olasılık olarak çok zorda olsa mümkündür. Hamileykende vajinismus tedavisi alabilirsiniz çoğu klinik ve merkez hamilelikten sonra tedavi tavsiye ederken, vajinismusklinik olarak kişinin gebeyken de tedavi alabileceğini görüşündeyiz. Çünkü normalde hamileyken, bebekte bir problem yoksa cinsellikle ilgili bir kısıtlama bulunmamakta iken vajinismus ve gebe kadın içinde aynı durumlar söz konusudur. Hamileliğinin sona erdirmek için beklemek kişiye nerden bakılırsa bakılsın hamilelik ve lohusalıkla birlikte 14-15 ay zaman kaybettirmetedir. Bu nedenle de olası vajinismus ve gebelik durumunda tedavi olabileceğinizi bilmenizde fayda var.
  Her defasında cinsel İlişkiye girme denemeleriniz başarısızlıkla sonuçlanması, sizi zamanla daha çok cinsel ilişkiden soğutabilir, isteksizlik halleri yapabilir. Bu durum sizi hiç bir şekilde tedirgin etmesin, üzmesin. Uygun vajinismus tedavileriyle normal hayatınıza tekrar dönebilirsiniz.
  Vajinismus hastalığı nedeniyle evliliğiniz boşanma süreçine girebilir fakat ayrılmakda sizi neticeye ulaştırmaz. Bu durumda yeni ilişki veya evliliklerinizde de vajinismus problemini tekrar yaşayacaksınız. Bu nedenle de ertelemek sizin için sadece zaman kaybı olacaktır.
  Vajinismus hastalığına rağmen bebek sahibi olmak, aşılama veya tüp bebek tedaviside sadece probleminizi erteler.
  Vajinismus problemi nedeniyle eşinden boşanmış veya erkek arkadaşlarınızı terk etmiş olabilirsiniz. Partnersiz bir vajinismus tedavisinin imkansız olduğunu düşünebilirsiniz buda yanlış bir düşüncedir. Kişinin istemesi halinde partneri yokken de vajinismusla ilgili tedavi alabilir olası ilişkisi içinde hazır olabilir.

   

  Ece Hanımın İlk Gece Korkuları Hakkındaki Düşünceleri

  Ece

  Amerika - Merlin Hanımın İlk Gece Korkuları Hakkındaki Düşünceleri

  merlin-amerika


  Vajinismus Tedavisi İstanbul - Elif Hanımın Vajinismus Tedavisinden Önceki Düşünceleri

  Ben her şeyden normalde korkan bir tipim, böceklerden , sineklerden bile bir irkilme tiksinme korku yaşıyorum. Canım çok tatlı derler ya ben öyleyim. Acı eşiğimin düşük olduğunu düşünüyorum. Evlenmeden önce benim her şeyden canım acıyor, iğneden, tahlil yaptırmaktan hayatım boyunca korktum hala da çok korkuyorum. İğneden korkan ben, evlenince ne yapacağım diye evlenmeden kafamda canım çok acıyacak, dayanamayacağım diye düşünmeye başladım. Benden önce evlenen arkadaşlarımın yaşadığı acıyı, başlarına gelenleri anlatınca korkuma korku eklendi. Korktuğumu bile bile evlendiğimiz gün birlikte olabiliriz diye düşünmüştüm ama olmadı. Bacaklarım kasıldı, titremeye başladı, hiç bir şey yapamadık. İlerleyen günlerde denedik. Sanki o bana göre değil, ilişki sırasında  oraya sığmayacak, canımı çok yakacak diye düşünmekten hep kasıldım hep kaçtım, bir yere dayanıyor oradan geçemiyor, geçemeyecek diye düşünüyorum. Gün geçtikçe umudum daha da kırıldı. Bacaklarım belim ağrıyor her gün kendimi korumaktan bacaklarımı  açamıyorum. Ağlıyorum canımın yanmasından çok korkuyorum. İnşallah düzelirim. ELİF

   

  Etiketler: cinsel ilişkiye girememe, Vajinismus, İlk Gece Korkusu Nedir, İlk gece korkuları, İlk Gece

  Vajinismus Hastalığı Nedir?

  Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

  Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

  Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

  Vajinismus muyum?

  • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
  • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
  • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
  • Vajina içine parmak yerleştirememek,
  • Vajina içine tampon sokamamak,
  • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
  • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
  • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

  Vajinismus Tedavisi

  Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
  • AA-Bahar
  • AA-Kayra
  • AA-Kutay-2
  • AA-Kutay
  • AA-Sezeryan2
  • AD-Bahar2
  • AD-Dogum3
  • Ahmet
  • BA-sezaryan
  • Ceren
  • Dogu
  • Elif
  • Fatih
  • Hira-2
  • Serpil-Kutay
  • Zehra-2
  • Zehra
  • ZehraDogumu
  • Zeki
  • deniz

  Bize Ulaşın