• Vajinismus

Vajinismuslu kadınlar neler yaşıyor?

Vajinismusla yaşarken, bu durum kadını eşini çok fazla yıpratır. Eğer istemesine rağmen kendi başına vajinismusu yenemiyorsa da süreç kişiyi daha fazla yıpratmadan çözüm içinde adım atmak gerekir çünkü vajinismus çözülebilir bir problemdir ve ilişkiye istemenize rağmen girememe durumunuz sizin çok az bir gayret göstermenizle, doğru bir tedavi şekliyle, vajinismusla ilgili tecrübeli deneyimli merkezlerde kısa sürede vajinismustan kurtulmanızı sağlayacaktır. sizi bilgilendirme amaçlı vajinismusla yaşarken nasıl bir tablo ile karşı karşıya kaldığınızı anlatabilmek için sizden gelen birkaç başvuruyu değerlendirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Vaji̇ni̇smus yüzünden evli̇li̇ği̇m kötü gi̇di̇yor

Ben Merve 5 aydır evliyim ve eşimle cinsel ilişkiye giremiyorum çok denedik ama ilişkiye girmeyi başaramadık. Çok zor durumdayım sizden yardım bekliyorum evliliğim vajinismus yüzünden çok kötü gidiyor eşim ve ailemin baskısından yoruldum artık her şey çok ağır geliyor.

 

 

Nişanlıyken i̇lk gece korkuları nedeniyle evlendiği ilk gece regl olurum diye dua etmek

Merhaba Doktor Saygın Bey,
Eşimle 8 senelik ilişkimiz oldu. Bu haziran ayında evlendik. Çok güzel giden bir ilişki ardından hala tadı damağımızda kalan bir düğün yaptık. Nişanlıyken ilk gece korkumdan kendi kendime "İnşallah evlendiğim ilk gece regl olurum" diye dua ederdim, kabul da oldu. Evlenmeden önce ilk gece korkularım vardı. Hatta bununla ilgili korkumu yenmek için keşke tedavi alsaydım diyorum. Beraber olmayı eşimle bir şekilde hallederiz diye düşünürken 6. ayımızdayız. Eşim çok anlayışlı fakat bazı konularda "daha başlangıç yapamadık" diyerek bir bakıma sizi bulmamı sağladı. Daha önceden bir jinekoloğa gittim , vajinismusu yenmem için bana parmak ödevleri ve merhem verdi ama yapamadım. "Senin ilk gecende de sorun olmaz, esnek bir kızlı zarına sahipsin dedi. Hem ben buradan bebek doğurtturuyorum" diyerek beni dinlemeden gönderdi. Kendim bile dokunamazken eşimle beraber olamamam ilişkiye girememem normal geliyor. Tüm çevremiz oldu diye bilirken şimdi de bebek ne zaman gelecek sorularıyla karşı karşıyayım. Hastalarınızın yaşadıklarının paralellerini yaşıyorum. Kendimdeki bu inatçı durumu yıkmak istiyor ve vajinismusu yenmek istiyorum. Bende size "Teşekkür maili" atmak istiyorum. Ben vajinismus tedavisi almak için Ordu'dan geleceğim.
Funda M.

Merhaba Doktor Bey,
3 yıldır evliyim eşimle toplam bir defa ilişkiye girebildik daha sonra benim kasılmalarımdan korkumdan dolayı beraber olamadık. Ve vajinismus hastalığımı bir türlü yenemiyorum eşim şu an ısrarla bir çocuğumuzun olmasını istiyor ve vajinismus hayatımızda problem olmaya başladı nasıl bir vajinismus tedavisi uygulayabilirim bu hastalığı yenmek için yardımlarınızı rica ederim.
Fulya N.

Kızlık zarım normal dendi̇ ama 3 yıldır vaji̇ni̇smusum eşi̇m anlayışlı ama i̇lk gece korkularım gün geçti̇kce artmakta

Merhaba doktor bey ben İran’dan size mail atıyorum. Ben 3 yıldır evleyim ama ilk gece ilişki korkum var. Çok acı çekiyorum. Bu konu tüm beynimi işgal etmiş durumda. Kocam çok anlayışlı biri ama ben günler geçtikçe daha çok üzülüyorum ve korkularım gün geçtikçe artıyor. Kaç kez ilişkiye girmeye denedik ama yapamıyorum. Sanki bacaklarım ve leğen kemiğim kilitleniyor terliyorum ağlıyorum. iranda çok doktorlara ve kadın hastalıkları uzmanına başvurdum muayene ettiler ve anatomik bir problemimin olmadığını söylediler. Hepsi vajinismus tahsisi koydular. Sizden yardım istiyorum. Ben ne yapabilirim? Bana lütfen yardımcı olun. Teşekür ederim. İran’dan Akhtar


Fransada bi̇r vaji̇ni̇smus hastasiyim her tedavi̇ yöntemi̇ni̇ denedi̇m ama i̇yi̇leşemedi̇m

Ben yurt dışında yasıyorum, iki senelik evliyim ve vajinismus hastasıyım. Fransa da her yöntemi denedim iyileşemedim. İlişkiye girme esnasında çok kötü oluyorum, dayanamıyorum. Ay sonunda 2 haftalığına Türkiye’ye geleceğiz ama Adıyaman’a, kaç gün tedavi gerekir oradan bir kaç günlüğüne gelmek için.  Tedavi suresini ve fiyatını öğrenmek istiyorum
Dilek c.

 Doktor vaji̇ni̇smus deği̇lsi̇n di̇yor ama ben hala i̇li̇şki̇ye gi̇remi̇yorum

Hocam merabalar 1 seneli̇k evli̇yi̇m 6 ay evli̇yken doktora gi̇tti̇m muayene edi̇p vaji̇ni̇smus olmadiğimi sadece korktugumu ve bu beni̇m eli̇mde olduğumu söyledi̇. Ama hala eşi̇mle i̇li̇şki̇ye gi̇remedi̇k bi̇rbi̇ri̇mi̇z çok sevi̇oruz bebekte i̇sti̇yoruz lütfen yardim edi̇n bana
meltem m.


Vaji̇ni̇smusum parmak egzersi̇zleri̇ni̇ yapiyorum ama hala i̇li̇şki̇ye gi̇remi̇yorum

Merhabalar
vajinismus hastası olduğumu biliyorum. Bir doktordan da destek aldım ama hayatimin çalkantılarından tam sonuç vermedi parmak egzersizleri 2 parmak 2 boğum denilen egzersize kadar ulaştım fakat devamı gelmedi çok itici geliyor olmayacağını düşünüyorum aslında çok pozitif biriyim. Ölümü bile tatmış biri olarak karamsar hiç düşünmedim 2 kardeştik hep erkek çocuğu gibi büyüdüm evimin isimin hep bir numaralı is bitirici kişisi bendim ama bu hastalık günden güne beni bitiriyor her şeyi içimde yaşıyorum. 1yillik evliyim 27 yaşıma gireceğim bende iyileşe bilir miyim sevgili doktor saygın bey? Ne olur yardımlarınızı bekliyorum.
Kamile t.


Vaji̇ni̇smusla yaşarken sürekli̇ "bebek var mi̇? hami̇le mi̇si̇n?" sorusunun ki̇şi̇ye etki̇leri̇

Merhaba dr. saygın bey
Ben 28 yaşında 11 aylık evli bir bayanım henüz eşimle birliktelik yaşayamadık. İlk gece ve sonraki gecelerde aşırı ağrılı ve stresli denemeler yaşadık ancak hala sorunumuz vajinismus çözülmedi. İnternette sorunuma çözüm bulmaya çalışırken sizin tedavi ettiğiniz arkadaşların yazısına rastladım onlar şimdi çok mutlu. Bana da yardımcı olmanızı çok isterim. Bebek sahibi olmayı çok istiyorum. Herkesin sürekli bebek var mı? Hamile misin? gibi soruları beni resmen çökertti. Lütfen yardım edin 
Melahat F.

 Evlenmeden önce ni̇şanliyken i̇li̇şki̇ye gi̇rme korkusu ve vaji̇ni̇smus ki̇şi̇yi̇ nasil etki̇ler

Doktor bey iyi çalışmalar. Ben nişanlıyım. Yazın düğünümüz olacak. Birkaç kez denediğimiz cinsel ilişkimiz benim geri çekilip kasmamla son buldu. Oysaki ilişkiye girmek istemiştim. Ama şu da var yatağa girdiğimde sık sık idrara çıkıyorum. Onu denediğimiz zaman da sanki idrar yapma ihtiyacım varmış gibi sıkıyorum. İdrar yanması şikâyeti ile kadın doğum doktoruna gittim. Ama yapılan idrar tahlili ve ultrason sonucu bir şey çıkmadı. Tabi doktora bunu söyleyemedim, henüz bekar olduğum için. Evlendikten sonra da aynı durum devam edecek diye korkuyorum. İkimiz de eğitimli insanlarız ve bu tür bir baskıyı nasıl hissederim, kendimi kasarım onu da bilmiyorum. Acaba henüz evlenmediğim için vicdan azabından dolayı mı bu oluyor. Ya evlenince geçmezse diye soruyorum kendime. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
İzmit'ten Ceren

İli̇şki̇ni̇n başında herşey yolunda gi̇derken tam i̇li̇şki̇ye gi̇recekken korkum nedeni̇yle i̇zi̇n veremi̇yorum

Merhaba dr bey 3 yıllık evliyim eşimle ilişkiye giremedik. her şey yoluna giderken tam o noktada canım çok acıyacak korkusu ile ilişkiye izin veremiyorum bu da artık beni mutsuz ediyor. Neler yapmam gerekir? Bana ne tavsiye edersiniz?
Demet


Yeni̇ evli̇yi̇m, vaji̇ni̇smusum. Eşi̇mi̇ ve kendi̇mi̇ boş yere yıpratmak i̇stemi̇yorum

1 aylık evliyim ve vajinismus problemi yaşıyorum. Bunun zamanla geçecek bir şey olmadığından artık eminim ve çoğu insan gibi gecikmek, eşimi ve özellikle de kendimi boş yere yıpratmak istemediğimden artık bir an önce tedaviye başlamak istiyorum ve bunun için araştırmalarıma başladım. Tedavi olmak için ne kadar bir süre ve ne kadar bütçe ayırmam gerektiği ile ilgili acil olarak bilgi verirseniz ve eğer bana da uygun olursa en kısa sürede kliniğinizi ziyaret etmek isterim.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler. . .
GUL K ADANA

Yurtdışında vajinismusla yaşamak ve başarısız vaji̇ni̇smus tedavi̇leri̇

Merhaba,
Ben 21 yaşında bir bayanım 4 aydır evliyim ve maalesef vajinismus sorunu yaşıyorum yasadığım ülke Fransa olduğu için buradaki doktorların vajinismus konusunda bilgisi yetersiz ve bu tür hastalıklarla fazla karsılaşmadıkları için çözümleri de çok az.  Sadece 4 aylık evli olmama rağmen esimli evlilik hayatimiz yıpranmış bir halde ve bu beni çok korkutuyor. Bugüne kadar 2 doktora gittim ve ikicide tedavime olumsuz cevap verdi esim benimle seanslara gelemiyor çünkü Fransızcası yok ve ona seanslarda doktorların hipnoz yaptığını anlatınca anlamıyor ve böyle saçma bir şey olmaz diyordu ne yapacağımı bilmiyorum. Türkiye’de bu hastalığı sizin çok başarılı bir şekilde tedavi ettiğinizi biliyorum ve bir kaç bayanın yazdığı başarı öykülerini okuyunca bana gerçekten umudumu kaybettiğim yerde tekrar umut oldunuz. Sizinle gerçekten irtibata geçmek istiyorum lütfen bana yardım edin. 
Aslı

İlk başlarda ilişkiye girmeyi deniyorduk şimdi denemek bile istemiyorum. Eşim çok anlayışlı onu çok seviyorum ama yapamıyorum

merhaba doktor bey ben 1 yıllık evliyim ve halen eşimle ilişkiye giremedim ve bakireyim 24 yaşındayım üniversite mezunuyum İstanbul’da ikamet ediyorum. Ben eşimi hiç kendime yaklaştırmıyorum vücuduma titreme geliyor atıyor sanki vurdum, ağlıyorum panik oluyorum çok korkuyorum ilk başlarda ilişkiye girmeyi deniyorduk şimdi denemek bile istemiyorum. Eşim çok anlayışlı onu çok seviyorum. Ama yapamıyorum kasılıyorum. . Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım çaresiz kaldım yinede yazmak istedim. . Anatomik olarak bir sorunum yok. . Normalde de korkak biriyimdir. gerçekten 3 4 seansta çözülebiliyor mu o kadar kısa bir zamanda? Ben haftalara yayamam çünkü gelebilirsem eğer ard arda gelmek istiyorum kısa bir zamanda halledilen bir problem mi? Ne kadar sürer en fazla? gerçekten yüzde yüz çözülüyor mu? Ankara’da yüzde yüz çözülüyor dediği halde tedavi aldığı halde başaramayan yakınlarım var açıkçası. Bende bu kadar korkarken inanamıyorum kendime yapabileceğime. Çok üzülüyorum uyuyamıyorum.

Etiketler: Vajinismus, İlk Gece Korkusu Nedir, İlişkiye Giremiyorum

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın