KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA AYDINLATMA METNİ

“Bu işyerinde, tarafınıza sunulacak sağlık hizmeti için gerekli olan ve tarafınızdan paylaşılan verileriniz ile hizmetin sunumunda elde edilen verilerinizi de içeren kişisel verileriniz; tarafınıza sunulabilecek sağlık hizmetinin saptanması, sağlık hizmetinin sunulması, sonuçlarının değerlendirilmesi amacıyla işlenecektir.

Bütün bu veriler 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun, 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa dayalı olarak toplanmaktadır.

Bu veriler, tarafınızdan bildirilen ilgili kurum, kuruluş veya sigorta firmasıyla sağlık hizmetinin denetim ve finansmanı için; yasal zorunluluk olması halinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla paylaşılabilecektir.

Tarafımıza başvurarak, toplanan kişisel verileriniz ile bunların işleme ve aktarımlarını öğrenebilir, yanlış olduğunu düşündüğünüz verilerin değiştirilmesini veya silinmesini talep edebilirsiniz.

Talebiniz, tarafımızdan en geç otuz gün içinde değerlendirilerek sonucu tarafınıza bildirilir. Başvurunun reddedilmesi, verilen cevabın yetersiz bulunması veya süresinde başvuruya cevap verilmemesi hâllerinde; cevabımızı öğrendiğiniz tarihten itibaren otuz ve herhâlde başvuru tarihinden itibaren altmış gün içinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikâyette bulunabilirsiniz."

Kategori: Kurumsal

Vajinismusun Sesi

Doktor Gül: "Vajinismusu kendime yakıştıramadım, kabusumdu. Sadece Kendimde var zannediyordum."

Fransa'dan Nur, vajinismus nedeniyle boşanma aşamasındayken şimdi anne olmak üzere

Ceren Öğretmen:"Hamileleri görünce nefret ediyordum. Vajinismusu yenince kas ağrılarım geçti..."

"Bugün olur, yarın olur derken 9 yılım geçti. Eşimden ayrılmak istedim..."

Ayşe Hemşire: "Çiftlerin vajinismusu zamana bırakması çözüm sağlamıyor."

Canan Öğretmen: "7 yıllık evliyim.Vajinismusu yendim, Gebeyim"

Isik: "Vajinismus yüzünden boşanıyordum. Bir bebeğin hayalini bile kuramazken şuan anneyim."

Tuğba Öğretmen: "Vajinismus yendim ve hatta normal doğurdum, anneyim."

Yeter: "Vajinismusu yendim, inanamıyorum, inanamıyorum!!!"

Filiz - Tüp bebek:"Vajinismusla yaşamayın, yaşınız geçerse bebek icin geç kalırsınız."

Emre:"Erkek evlenince vajinismusla tanışır. Ağlamalar, üzüntüler."

Tuğba - Vajinismus hastası tüp bebek düşünür.

M&E Çifti - Vajinismusu yenip, anne&baba adayı olmak.

Ilkay Ögretmen: "Canım çok yanacak, çok kanamam olacak zannederdim ama."

Bekar bir kadın gözüyle vajinismusu yaşamak ve yenmek.

Aysel - Vajinismus nedeniniz anatomik nedenli de olabilir.

12. Bekar Eda hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Gözde - vajinismusu yaşarken boşanmayı düsünebilirsiniz. Oysaki severek evlenmişsiniz, ana baba olmak varken.

Biyoloji Öğretmeni: "Kimse vajinismusu yaşamak istemez ders gereği ilgili konuyu anlatmama ragmen vajinismusu yaşamaktaydım."

Kübra: "Vajinismusdan kurtulmak çok zor bir şey sanırken çok kolay olduğunu anlıyorsun ve anne olmayı planlamaya başlıyorsun."

Vajinismus ve Özgüven - "3 yıl niye beklemişim?"

Nil Ögretmen: "ilişkiye girmeme rağmen inanamadım.Ağrı, kanama, kilitlenme yoktu. Ev arkadaşlığı bitti."

Sevgi: "Evlenmeden önce vajinismus problemini yenmek istedim kendimi yarım hissediyordum."

Elif Öğretmen: " vajinismus bazende ender olarak anatomik nedenli olabilir. O yüzden de mutlaka jinekolojik muayene yaptırın."

Sevda - Vajinismuslu bir çift ne hisseder? "Eve gittiğimde boş bir eve gidiyorum gibi geliyordu"

Almanya Ebru:"Vajinismus yüzünden boşanıyordum"

Kategori: Kurumsal

NİYE BİZ

ÖNCELİKLE İLK YAPMANIZ GEREKEN ŞEY, RAHAT OLUN ÇÜNKÜ VAJİNİSMUS, YANİ EŞİNİZLE İSTEMENİZE RAĞMEN BİRLİKTE OLAMAMAK BİR HASTALIK DEĞİL, ÇÖZÜMÜ OLAN BİR PROBLEM;


ÇÜNKÜ,
BİZDE ŞU İKİ BASİT SORUYA EVET DİYORSANIZ KESİNLİKLE ÇÖZÜME BİZDE KISA SÜREDE ULAŞIYORSUNUZ.

SORU 1: VAJİNİSMUSU ÇÖZMEK İSTİYORMUSUNUZ?
SORU 2:  EŞİNİZİ SEVİYORMUSUNUZ?

SORULSA EVET DEMENİZ ,ÇÖZMENİZ İÇİN BİZDE YETERLİ…

Kategori: Kurumsal

Devamını Oku

Hakkımızda

saygin-micozkadiogluSaygın Micozkadıoğlu; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Operatör Doktor.
Ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra 1986-1992 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okudu.
1992 yılında İrlanda'nın Dublin kentinde National Children Hospital'da staj yaptı. Mecburi hizmetini Tokat Erbaa'da tamamladıktan sonra 1993 yılında TUS'u kazanıp Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistanlığa başladı. 1997 yılında uzman oldu.
Askerlik görevini Şırnak Askeri Hastanesi'nde tabip teğmen olarak üstün başarı belgesi ile tamamladı.

1999-2003 yılları arasında Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde perinatoloji (normal ve riskli gebelikler), jinekoloji (nisaiye) ve menopoz bölümlerinde asistan eğitimlerinden sorumlu olarak görev yaptı. Aynı dönemde Ankara'daki Özel Hasvak Hastanesi'nin kadın doğum staflığı görevini yürüttü.

2003-2007 yılları arasında Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Bölümü'nün kuruluşunda bulundu. Özellikle perinatoloji, jinekoloji, menopoz ve ürojinekoloji (idrar problemleri) bölümlerinin kurulmasında aktif olarak rol aldı. Doğumhane ve ameliyathane bölümlerinin kurulmasında projelendirme aşamasından itibaren faal olarak yer aldı.
Özellikle perinatoloji, jinekoloji, menopoz ve ürojinekolojik stres incontinans (idrar kaçırma) konularında ve gerekli cerrahi operasyonlarda ileri derecede uzmanlaştı.
2003-2007 yılları arasında kadın doğum asistan baş sorumlusu olarak asistanların teorik ve pratik (ameliyat) eğitimlerini koordine etti. Aynı dönemde hizmet içi ve operasyonel çok sayıda çalışmayı tamamladı.
Ulusal ve uluslararası birçok kongre, workshop ve seminerlere katıldı. Kabul edilmiş çok sayıda tebliğ, poster ve de bilimsel yayınlarımın yanı sıra ayrıca ulusal gazete, dergi ve internet portalları için (Hürriyet, Ntvmsnbc, vb.) kadın sağlığı ve gebelikle ilgili birçok yazı yazdı.

 • MMC Türk Kanalında her hafta salı günleri cinsel problemler ve vajinismusla ilgili canlı programlar yapmıştır.
 • İnternette UZMANTV.com da vajinismus ve estetik operasyonlar ile ilgili videosu vardır.
 • Milliyet gazetesinde cinsel sağlık ve vajinismus konuları ile ilgili makaleleri bulunmaktadır.

Ankara Polis Radyosu'nda kadın sağlığı ile ilgili haftalık sağlık programı yaptı. Yine 2006 yılında, Avrupa Birliği tarafından desteklenen "kadın sağlığı, adolesan sağlığı ve aile planlaması ile ilgili olarak bilincin yaygılaştırılması" konularındaki projeyi kazanan ekipte aktif rol aldı. 

2007 yılının Ocak ayında tamamlanan bu projeyi ANAÇEV (Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı) adına, yürütülen grupda aktif rol aldı.
Çok iyi derecede İngilizce bilen Micozkadıoğlu, özel ilgi alanı arasında olan vajinal estetik konusunda, labioplasti içi dudak operasyonu ve vajina daraltma operasyonlarında ihtisaslaştı. Bu alanda eğitimler verdi.
Bunun dışında özel bir konu olan vajinismus ve tedavisinde üst düzey uzmanlığa sahip Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu, çok az doktora nasip olacak şekilde yüzlerce vajinismus vakasını inceledi ve çözüm buldu. Vajinismus rahatsızlığı nedeniyle tedaviye gelen hastalarının bir kısmının gebelik takiplerini yaptı ve doğumlarına katıldı.
Yeditepe Üniversitesi'nin düzenlediği üç aşamadan oluşan Bilinçli Hipnoz Eğitimi'ni başarı ile tamamladı.sadece yurtiçinde değil, Amerika, İngiltere, Slmanya, Fransa, Hollanda gibi ülkelerde tedavi almış ama başarıya ulaşılamamış hastaların tedavisini üstlendi, sorunları kısa sürelerde çözdü.
2008 yılında T.C. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Rugby Federasyonu Sağlık Kurulu Başkan Yardımcısı seçilen Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu, halen bu görevini de başarı ile sürdürüyor.

Kategori: Kurumsal

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz