• Vajinismus

Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum Ne Yapmalıyım?

Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum? İlişki anında kasılıyorum. Bu soruyu sizin gibi birçok çift soruyor. Yani yalnız değilsiniz. Sadece sizin başınızda değil. Niye cinsel ilişkide kasılıyorum, niye giremiyorum sorusunun cevabı ise herkesin kendine göre bir hikayesi ve nedeni olmakla birlikte, herkesin ortak bir cevabı var.Cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili bilgi eksikliği ve yanlış kurgularınız neden olmaktadır. Nedir bu yanlış kurgular? Çevrenizden almış olduğunuz cinsellikle ilgili yanlış bilgiler, inanışlar, cinsel ilişki sırasında yanlış davranış ve hatalı şekilde ilişkiye girenlerin, yaşadıkları olumsuz tecrübelerin size yansımasıdır.

Vajinismus hastalığını yaşarken eşlerin anlayışlı olması ne kadar önemli? 
Öncelikle vajinismusta anlayışlı olupta zamana bırakmak, zamanla düzeleceğini beklemek yada görmezden gelmek sadece size zaman kaybettirir. Tıpkı aşağıda 3 yıllık vajinismus danışanlarımızın yaşadıkları gibi

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ömer Beyin tedavi hakkındaki yorumları


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Hülya Hanımın tedavi hakkındaki yorumları

Öncelikle unutmayın ki ALLAH sizi farklı yaratmadı, diğer kadınlardan hiçbir farkınız yok ki. Ayrıca doğaya karşı gelme lüksünüzde yok. 
"Vajinismus nedir?Neden cinsel ilişkiye giremiyorum?, İlişki sırasında neden kasılıyorum?" sorularına yanıt arayanlar için Emine öğretmenin ilişkiye girememekle ilgili yaşadıklarını bilgilendirme amaçlı sizinle paylaşıyoruz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mimar Neşe Hanımın Vajinismus Hakkındaki Yorumları

Vajinismusla ilk tanışmanız, eşinizle sevgili olduğunuz dönemlerde olur ve gerçek anlamda cinsel ilişkiye gireceğiniz zaman, canınızın yanacağı, kızlık zarınızın yırtılıp çok kanayacağı ve sonuçta da vajinismus nedir? sorusuna vereceğiniz yanıt cinsel birliktelik bir korku filmi gibi gelir size, balayınızda ve ilişkiye girme denemelerinizde...

Nese

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Emine Hanımın Vajinismus Hakkındaki Yorumları

Hayatında iki büyük korkusu vardı. İlk gece ilişkiye girmekle ilgili ve doğum yapmak. Altı yıllık beraberlikten sonra severek evlendiği adamla, istemesine rağmen ilişki sırasında kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremiyordu. Vajinismus hastalığını yaşıyordu. Kocası ilişkiye girememesini sorun etmediği, vajinismusla yaşamayı kabul ettiği halde, emine öğretmen kendini hep eksik ve yarım hissediyordu. İlişkiye girerse öleceğini sanıyordu.Oysaki çok kısa bir sürede nerdeyse  4 kez gelerek vajinismus hastalığından kurtulmuştu.Hatta ilk sağlıklı cinsel birlikteliliğini yaşayayınca  inanamadı.Daha önce ilişkiye girememesine neden olan bilgilerin ne kadar saçma ve yanlış olduğunu gördü.

Vaji̇ni̇smus Nedi̇r? 
Sağlıklı bi̇r ci̇nsel yaşamı, çok sıradan ve normal olan bu olayı, gözünüzde i̇mkansızlaştırmak ve büyütmekti̇r.

Emine ogretmen 5y


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Tülin Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Vajinismus Nedir?
Bazen hi̇çbi̇r şeki̇lde kendi̇leri̇ne vaji̇ni̇smus hastalığını konduramazlar ve zamana bırakırlar.

Tulin Avukat


Vajinismus Tedavisi Danimarka - Tuğba Hanımın düşünceleri

tugba danimarka ilk dusunce

Tugba Danimarka


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Doktor Dilara Hanımın yorumları

Dilara psikolog


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Bekar Ceyda Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul -  Endüstri Mühendisi Berna Hanımın Vajinismus hastalığı ve tedavi öncesi yorumları

Berna 1


Vajinismus Tedavisi İstanbul -  Mimar Dilek Hanımın Vajinismus hastalığı ve tedavi öncesi yorumları

Dilek 13Yil


Vajinismus Tedavisi İstanbul -  Endüstri Mühendisi Berna Hanımın Vajinismus hastalığı ve tedavi sonrası yorumları

Berna muhendis

Vajinismus Nedir?
Ci̇nsel i̇li̇şki̇ anında kadınların tam bi̇rleşme aşamasında  kasılmaları sağlıklı bi̇r ci̇nsel i̇li̇şki̇yi̇ engeller.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Bankacı Burcu hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Ergenliğinizden itibaren vajinusmusla ilgili korkularınız vardır. Genç kızlığınızda da ilişkiye girememe endişeleriniz nedeniyle,balayını vajinismusla geşirmemek için evlenmeden önce vajinismusu yenmek için tedaviler alıp sorununuzun devam etmesi neticesinde, nişanlınızdan ayrılmak isteyebilirsiniz. Eşiniz zamanla  vajinismus hastalığınızı atlatacağınızı söyler ama haftalar,aylar,yıllar hep ilişkiye girmekle ilgili yanlışlarınız nedeniyle geçer ta ki çocuk istemeniz ve yaş faktörünüz ortaya çıkana kadar. Tıpkı ilişkiye girememe vajinismus hastalığını  yaşayan Burcu Hanım gibi...

Burcu vajinismusVajinismus Nedir?
Vaji̇ni̇smus kadınların özgüvenlerini kaybetti̇ri̇r ve kendi̇leri̇ni̇ çaresi̇z hi̇ssettirebi̇li̇r. En önemli̇si̇ kadın gi̇bi̇ hi̇sseti̇rmez.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Endüstri Mühendisi Berna Hanımın vajinismus ve tedavisi hakkındaki yorumları

Berna muhendis


Vaji̇ni̇smus Nedi̇r?
Bazen evli̇li̇ği̇ni̇zi̇n bi̇tiş nedeni̇di̇r. Yeni̇den evlenmeyi̇ i̇li̇şki̇ye gi̇rme korkularınız yüzünden hayal olarak görmekti̇r.

Vajinismus Tedavisi İstanbul- İlk evliliği vajinismus nedeniyle biten Yasemin Hanımın 2. evliliği öncesi yorumları

merve S


Yasemin Hanımın, 2. evliliğini yapıp doğumdan sonraki vajinismus hakkındaki yorumları

Üç yıl vajinusmus problemiyle yaşayan çiftin çok kısa zaman içinde ilişkiye girememe sorununu yenmiş olup ve akabinden de çok istedikleri bebeklerine kavuştular. Bu nedenle vajinusmus problemi taşıyan çiftler, evliliklerini yıpratmadan, vajinismus yüzünden depresyona girmeden çok kısa zaman içinde vajinismus hastalığını yenersiniz. Örnek olarak izlediğiniz vajinismus hastalığı yaşamış çiftin yorumları... Not: Yukarıdaki video aşağıdaki hastamızın bir sene önce vajinismus hastalığından kurtulup, gebelik sevincini paylaşmaları ve vajinismus ve tedavisi hakkında yorumları olup, aşağıdaki video ise doğum sonrası küçük kızlarıyla bize ziyarete gelmeleri ve vajinismusla ilgili yorumlarıdır.


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mühendis Hülya Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Vajinismus hastalığı nedir.

--HER YATAĞA GİRİŞDE İLİŞKİYE GİRME KORKULARINIZ YÜZÜNDEN  STRESS ENDİŞE  YETERLİ HİSSETEMEME

Hulya Muhendis

Merhabalar hocam Ilk sizi internette vajinismusu arastirirken gormustum daha onca bu konuda hic bi doktora gitmemistim gidememistim bu lanet problemin en sevdigi sey ertelemek o var bu var su gecsin derken gunler aylar yillar geciyor bunu dusunmedigim bir saniyem bile olmuyordu kafam yorgun mutsuz agresiflestiriyor insani hep bi neden hep bi belirsizlik bilinmeyen kapali bir kutu sanki her yataga girisler stres endise yeterli hissetmeme ve artik bi cift olarak sirtlar donuk yatislar.Esim hep anlayisliydi gerci oda bana karsi ne yapmasi gerektigini bilmiyordu gibime geliyor zaman gectikce ben onu suclamaya basladim sen bilmiyorsun diye ofke firtinalari oluyor. Esimle gene bi basarisiz denemeden sonra ben uzgun o uzgun sen beni istemiyorsun sen lezbiyenmisin dedigi an basimdan asagi kaynar sular dokuldu nefesim kesildi ne diyecegimi bilemedim hizlica yerimden kalktim ve sen gorursun bunu sana odeticem geciyordu aklimdan hep hmn internetin basina gecip saat gece 3 falan sabah 6 ya kadar arastirip durdum sonra sizi buldum hocam sizin videolarinizi defalarca seyrettip bu problemle size gelmis tedavi olmus kisilerin hepsinin hikayelerini dinledim hep ayni sozlerdi bi duvar var sanki orada canim cok yanicak cok kan gelicek gibi hep ayni sozler hep ayni endiseler ve bende kafaya koydum bende basabilirim dedim annem 4 cocuk dogurmus kiz kardeslerimin cocuklari var bnm ne eksigim var gibi dusunceler gecti hep aklimdan ilk muaneye geldigimde hatirlarsiniz daha gecen haftaydi cunku guclu durmaya calistim aglamamaya calistim ben emin ellerdeydim cunku ilk seans bittiginde sokakda bi saga bi sola gidiyordum gulerek ikinci ucuncu hemen gelmek istedim isden izin aldim geldim tekrar kosa kosa işe geri donmeler bu bi haftada gerceklesti hocam siz bana guvendiniz ben kendime guvendim artik hic bir engel yoktu ben artik eskiden ne dusunuyordum onu bile unuttum. Siz bir yol gosterdiniz ve ben bu yolda ilerledim hocam dun gece de guzel haberi verdim size.Inanamadim esime defalarca defalarca sordum oldumu oldumu diye inanirmisiniz inanmadim esime tekrar denedik tekrar tekrar hem agliyor hem guluyordum esimde vay be 2 yildir sendeki problemi bir haftada cozdun diyordu oda saskindi ikimizde cok mutluyduk simdi bu yaziyi yazarken bile koca bir oohhh cekiyorum bu surecde yardimlariniz icin bana guvendiginiz icin tatli mi tatli mine hanim gibi bir calisaniniz oldugu icin sozlere sigdiramadigim daha her sey icin cok cok tesekkur ederim iyiki varsiniz hocam bu problemi yasayan tum bayanlara bir isiksiniz saygilarimla not :cocuk haberi olabilir cunku esim emin degil


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Defne Hanımın vajinismusla ilgili yorumları

Vaji̇ni̇smus Nedi̇r?
Sevgi̇li̇ni̇zi̇nde si̇zinle birlikte üzülmesi̇di̇r.  Başarınca "bu muymuş?" demekti̇r.

DefneOgretmen

 İstanbul'dan Vajinismus Problemi - Cinsel ilişkiye girememe  Yaşayan Seher Hanımın yorumları 
Bir yıldır kafasına sokulan cinsellikle ilgili yanlış bilgiler yüzünden ilişki sırasında kasılmaları nedeni ile eşiyle  ilişkiye giremiyordu. Vajinismus hastalığını yaşıyordu.Uyku ilacı alarak ilişkiye girmek de çözüm olmadı.Kızlık zarı kalın diye ilişkiye giremediğini düşündü kızlık zarı ameliyetı oldu. Oda çözüm olmadı.Mucizevi bir şekilde vajinismusken gebe kaldı oğlu oldu ama  vajinismus yüzünden mutsuzdu. Bir tek vajinismus probleminin kendisinde olduğunu düşünüyor ve kahroluyordu.
VAJİNİSMUS NEDİR--HAYATINIZDA BİR ŞEKİLDE ÇOCUĞUNUZ DA OLSA HEP SİZİ MUTSUZ KILAN EKSİK HİSSETMENİZE NEDEN OLMAKTIR.
7 yıllık eşiyle cinsel ilişkiye giremiyordu ve vajinismus hastalığı kabusuydu. Vajinismusu çözemeyeceğini düşünüyordu. Bu süreç istemesine rağmen ilişkiye girememe sorunu ,vajinismus hastalığı. yaşayan öğretmen hanımı  20 yıl yaşlandırmıştı.Ama vajinismus tedavi programı ile vajinismustan çok kısa süre içersinde 3 kez vajinismus tedavi merkezimize gelerek (cinsel ilişkiye girememe) problemini yendi.
Bu süreci cinsel ilişkiyle, cinsellikle ilgili sahip olduğu yanlış doğruları nedeniyle yaşadı. Oysaki doğru bilgilendirme ve yönlendirmeyle vajinismusu yendi. 

Raziye Öğretmen  hanımın istanbul -İlişkiye girememek ve kasılma ile ilgili yorumları

VAJİNİSMUS NEDİR --İLİŞKİYE GİREMEDİĞİNİZ İÇİN KENDİNİZİ  EKSİK YETERSİZ GÖRMEKTİR.

 


İstanbul'dan Bekar Hastamız Sezin Hanımın Vajinismus ve İlişkiye Girememekle İlgili Düşünceleri
VAJİNİSMUS NEDİR--VAJİNİSMUS KENDİ BEDENİNİZİ YANLIŞ TANIMA VE BİLMEDİR.

Vajinismusu Tedavisi İçin Ne Kadar Beklemek Gerekir?

Vajinismus “ağrılı cinsel ilişki” ilişki sırasında kasılma durumu yaşayan çiftler bunun zamanla aşılabilecek bir sorun olduğunu düşünür ve zamana bırakır. Burada vajunusmus hastalığı yaşayan çiftin unutmaması gereken durum, yani cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen,elinde olmayarak refleks olarak, irade dışı kasılır, endişeleri nedeni ile cinsel ilişkiye tam olarak giremez ya da cinsel ilişkiye ağrılı bir şekilde girer, korku ve kasılmaları nedeniyle…

İşte bu süreç uzadıkça çiftler arasında zamanla sıkıntılar, problemler ortaya çıkar.

Doktor Saygın Micozkadıoğlu olarak önerim, en kısa sürede ilişkiye girememe sorununu çözmeye odaklanmalı çünkü vaginusmusu  zamana bırakmak ve vaginismusla yaşamak, çiftleri yoracak ve üzecektir. Vaginismus problemi zamanla daha farklı problemleri de getirecektir.
Çiftler beklemekle vakit kaybetmişlerdi.Bunun yanında  vaginismus tedavi kararı aldıklarında, alacağı yetersiz ve eksik vajinusmus tedavileri yaşarlarsa bir süre daha zaman kaybı yaşayacaklardır.
Görüldüğü gibi zaman kaybına, moral ve maddi kayıpta eklenecektir.Burada yerine kesinlikle koyamayacağınız tek şey zamandır. Vajinismusla geçireceğiniz zamanı geri alamazsınız. Bu süreci daha iyi takip edebilmeniz için, sizi en iyi sizin anlatacağınızı düşünerek, sizden gelenleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Siz, hastalarımla şimdi paylaşacağım hasta yorum notlarıyla, bu problemde yalnız olmadığınızı, tüm kadınlarda bu problemin olabileceğidir.  İşte bu sebeple bu problemde yalnız olmadığınızı görmek için ve aynı zamanda siz hastalarımın hangi toplumsal rolde olursanız olun doktor, hemşire, öğretmen, mühendis, avukat, polis, evhanım vs bu problemi yaşadığınızı ve bu probleminizinde tedavisinin mümkün olduğunu sizinle, sizlerden tarafımıza bildirilen vajinismus tedavisi süreci hakkındaki notlarınızda da teyit etmek isteriz. Bu teyidimiz umarım tedavinizde size bilgi materyali olarak yardımcı olacaktır.  Her insanın yaşam hakkı gibi sağlıklı yaşamasıda bir haktır.

Kayseri'den Vajinismus(Cinsel ilişkiye girememe) problemi yaşayan Ayşe hanımın mektubu


Vajinismus tedavisi için vajinismus klinik’e geldiğinde 6 aylık evliydi. İlk aylarda kasılmaları nedeniyle ilişkiye girememeyi, vajinismusu sorun etmiyordu fakat zaman geçtikçe eşi ve onun için ciddi sorunlar başlamıştı.

VAJİNİSMUS NEDİR--İLİŞKİYE GİREMEMEK BAŞLARDA SORUN OLMASA ZAMAN GEÇTİKCE CİDDİ SORUNLARIN ORTAYA ÇIKMASIDIR.

Tekirdağ'dan 8 yıllık vajinismus "cinsel ilişkiye girememe" problemi yaşayan Canan Hanımın yorumları

VAJİNİSMUS NEDİR--EŞİNİZLE İLİŞKİYE GİREMEME DURUMU OLUP ZAMANLA TARTIŞMA VE KAVGA NEDENLERİDİR

 

8 yıllık evli çiftiz, eşimle korkularım, kasılmalarım nedeniyle cinsel ilişkiye giremiyordum, zamanla geçer, düzelir diye düşündük ama haftalar, aylar derken kabus dolu 8 yıl vajinismus hastalığımla  geçti ,hala eşimle  cinsel ilişkiye giremiyorduk ve sürekli bu yüzden de  eşimle tartışıyorduk.

Antalya'dan 7,5 yıllık vajinismus "cinsel ilişkiye girememe" problemi yaşayan Goncagül hanımın yaşadıkları
VAJİNİSMUS NEDİR--İLİŞKİYE GİRMEYİ SANKİ AŞILAMAZ BİR DURUM OLARAK GÖRMEKTİR.

7,5 Yıllık evliyiz, vaginusmu hastalığının ne kadar çabalasak da yenemedik. Çok kötü yıllar geçirdik ve uygun tedavi ile kasılmalarımdan korkularımdan kurtuldum.8 yıllık vajinismus hastalığımı  nasıl  yendim anlamadım bile,

 

İstanbul'dan 5 yıllık vajinismus "cinsel ilişkiye girememe" problemi nedeniyle vajinismus tedavi merkezimize gelen Arzu K. nın yaşadıkları

5 yıllık evliydik vajinismus ilk günlerde başladı, eşim çok anlayışlı davrandı ve benim bu sorunu aşacağıma inandı ve bende her defasında kendimi hazırladım ama ilişki anında kasılmalarım nedeniyle ilişkiye giremedim, başaramadım.Vajinismus tedavisinin ardından  bu hastalığımı yendim en başta kişi bu ilişkiye girememe sorununu,vajinismusu yenmek istiyorsa kendine güvenecek.

VAJİNİSMUS NEDİR--HER SEFERİNDE İLİŞKİYE GİRECECEĞİM DİYİP AYNI DURUMLA KARŞILAŞMAKTIR.

Görüldüğü gibi 5 yıllarını boşu boşuna vajinismusla “cinsel ilişkiye girememek” harcadılar. Sonunda da 5 yıllık kabustan yani vajinismustan kurtuldular.


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Çağla Hanımın Vajinismus Hakkındaki Yorumları

Merhaba Ben Çağla;
39 yaşındayım. 7 yıl evli kaldım ve bir oğlum oldu. Evlendiğim ilk gün eşimle birlikte olamadım. Sonraki günlerde böyle devam etti. Eşim bu konuda anlayışlı değildi. Sinirleniyordu. Davranışları düşmanlaşmaya başladı. Bundan dolayı onunla birlikte için çaba sarfetmedim. Oğlumun olması ise üstüme boşaldığı için olmuştu ve doğum sonrası yaşananların düzeleceğini düşündüm. Ama tam tersi oldu. Daha kötü gitti herşey. Sonraki yıllarda yanımda yatmayan biriyle birlikte olmanın anlamı olmadığını farkettim. Oğlumdan dolayı biraz zaman oldu. Evlilik bitince hayatıma giren başka biri oldu ve onunlada ilk seferinde problem yaşayınca bir sorunum olduğunu kabul ettim. O zamana kadar sorunun hep eşimde olduğunu düşünmüştüm. Biraz araştırma yaptım ve Saygın beyi gördüm. Diğer yöntemlerin dışında bir uygulamadan bahsediyordu ve videosundan etkilendim. Bugün 1 seansım sonuçtan eminim yinede.

 Cagla bekar

Vajinismus Tedavisi İzmir - Elif hanımın ilk gece korkusu nedenleri

Canımın çok yanacağını düşünüyorum,orda aşılması ve imkansız bir duvar varki sanki,kilitlenme olabilir eşimin canını yakabilirim. Esnek olduğunu biliyorum fakat ben esneyemiyorum. Kendimi kastığımı farkındayımama engel olamıyorum. Girişin olamıyacağını düşünüyorum…Bu ara bende bir anormallik var vajina deliğimin olmadığını bile düşünmeye başladım. Sanki zar dediğimiz kalın bir et parçası. Çok kalın olduğunu düşündüğümden canım acıyacak takıntısındayım… Elif D.

Vajinismus Tedavisi Aydın- Elif hanımın ilk gece korkusu nedenleri

1,5 Yıllık evliyim. Vajinismusla evliliğimin 2. ayında tanıştım. Hayatımın en büyük korkularından biriydi ilk gece korkusu ve başıma geldi. Bunu araştırdığımda isminin vajinismus olduğunu eve benim gibibirçok bayanın aynı sorunu yaşadığını öğrendim. Eşim hep eninde sonunda olacak zamana bırakalım görüşü içerisindeydi fakat ben internetten araştırmalarım sonucu yalnız başaramayacağım bir problem olduğunu öğrendim. Önce bir C.İ.B merkezine gittim;fakat uzun süreli olmasından ve parmak egzersizlerinin itici gelmesinden dolayı bıraktım. Yine araştırmalarım sonucu Dr. Saygın Beye rastladım. İnş 1 hafta içerisinde vajinismustan kurtulacam. ELİF

Vajinismus Tedavisi Sinop - Kübra hanımın ilk gece korkusu nedenleri

Duyduğum her şey,tüm arkadaşlarım sürekli cinselliğin zor ve bir yük gibi olduğunu söylediler. Çocukluğum da yaşadığım zorluklar tüm iyi niyetim ve pozitifliğime rağmen bana engel oluyordu. Evlendiğimde her şey güzel olacak derken, büyük hayal kırıklığına uğradım. Sanki vajinamda bir duvar vardı. Asla ve asla olmayacağıma beynim inanmıştı ve ne yapsam olmuyor ve umutla başlanan geceler gözyaşları ve ağlama krizleriyle son buluyordu. Çok ama çok korkuyorum. Ama buradayım. Başarmak istiyorum. KÜBRA D.

Vajinismus Tedavisi Afyon- Ayşegül hanımın ilk gece korkusu nedenleri

Bugün buraya aynı vajinismusta yaşadığım korkuyla geldim. Nasıl anlatilabilir bilmiyorum. 32 yaşında 4,5 yıllık evliyim. Aslında bunu yaşayacağımı tahmin ediyordum. Çünkü oldum olası bu olaya karşı bakış açım güzel değildi. Evlendiğim gün bununla karşı karşıya kaldım. Çok acıyacak düşüncesiyle eşimi kendime yaklaştırmadım. Ogünde eşim hiç zorlamadı. Ondan sonrada cesaret edip başaramadık çünkü her şey iyi gidiyor,o an geldiğinde eşimi itip istemiyordum. Ağlamalar başlıyor korkunç bir baş ağrısı sapanıyordu. Aradan 3 ay,6ay,1 sene ,2 sene,3 sene,4 sene geçti ve bir türlü halolmadı. Şimdi buradayım evet yine korkuyorum ama bu sefer başarmak istiyorum.. AYŞEGÜL

Etiketler: Vajinismus Nedir, İlişkiye Girememe Tedavisi, Cinsel İlişkiye Girememek Nedir, Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum, Vajinismus hastalığı

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın