• Vajinismus

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus Nedir?

Vajinismus; cinsel ilişkiye girme esnasında kişinin vajinal kaslarının elinde olmayarak istemsiz kasılması ve cinsel ilişkiyi tamamlayamamasıdır veya sancılı ağrılı bir şekilde cinsel ilişkiye girme durumunda kalıp gerek kadına gerekse erkek ilişkiden keyif alamayarak tamamladığı bir durumdur.Cinsel ilişkiyle ilgili birtakım yanlış bilgiler cinsel ilişki ile ilgili yanlış inanışlar yanlışların getirdiği korkular neticesinde kişinin elinde olmayarak refleks olarak irade dışı vajinal kasları kasılmakta ve sağlıklı bir cinsel ilişki olamamaktadır.

Bu esnada cinsel ilişkiye girmek için zorlanma durumunda zaten ilişkiye girmek için uygun olmayan vajen  dahada zorlanmakta ve kişi sanki vajeninde bir duvar olduğunu ve ilişkiye girmenin zorlama ile canını daha da acıttığından vajen içine penisin girmesinin nerdeyse imkansız olduğuna inanmaktadır.Erkek de bu durumda bazı zamanlar zorlasada. eşini ikna etmeye çalışsada cinsel ilişkiye girememe durumunu zamanla kabullenmek durumunda kalmakta ve genelde çift olarak vajinismus nedeniyle   cinsellikden soğuma durumunda kalmaktadırlar.Vajinismus durumu sadece cinsel ilişkiye girememe durumu olmayıp  vajinismus hastalığını yaşayankişi yaptırması gereken jinekolojik mudahale jinekolojik muayenesi yaptırmakta zorlanmakta veya yaptıramamaktadır.Vajinismus hastalığını yaşayan kimse gerekli olduğu zamanda vajinal fitil, vajinal krem veya vajinal tamponu kullanmakta zorluk çekmekte veya kullanmamaktadır.

Vajinismus Belirtileri;

•    Ağrılı cinsel ilişki sonucunda cinsel ilişkiye girememek,
•    Kadının bacaklarını kapatarak, eşini itmesi nedeniyle cinsel ilişkiye izin vermemek,
•    Kadının kasılmaları nedeniyle eşiyle olan ilişkiye engel olması,
•    Vajina içine tampon, fitil vb yerleştirememek,
•    Jinekolojik muayene olamamak, jinekolojik ultasound, smear testi vb.

Kadında vajinismus belirtisi nedeniyle, eşini itme ve kasılma olur ve cinsel ilişkiye bir türlü izin vermez.

Bunun yanı sıra, kadında oluşan bu kasılmalara, korku, çarpıntı, kaygı, heyecan ve endişe de eşlik etmektedir. Yaşanan bu olumsuzluklar kadının vajinismus sebebiyle ağrı duyacağı endişesinden dolayı, vücudunda oluşan reflekslerdir.

Kadın da zamanla kendinden nefret etme, kendini eksik ve yetersiz hissetme, hayal kırıklığı ve cinsel isteksizlikte görülmektedir.
Vajinismus nedeniyle, uzun yıllar bakire kalmış ve bu yüzden anne olamamış kadınlarda vardır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Eda Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Eda 24 yaşındayım. 1 yıllık 1 aylık evliyim. Evliliğimin ilk yıllarında fark ettim bu durumu. En başta korktuğum için olmuyor diye düşünüyordum. Defalarca denememize rağmen bir türlü olmadı. İstemediğim ve kontrol edemediğim bir şekilde bacaklarım kasılıyor ve eşimi tüm gücümle itiyordum. Eşim benden kat kat güçlü olmasına rağmen her defasında itebiliyordum. İkimizde bu duruma çok şaşırdık. Daha fazlada zorlayamadık. İnternetten bakarken vajinusmus olduğumu anladım. Tedavi olmadan iyileşemeyeceğimi anladım. Bir ay sonra buraya geldim. Ancak 1 sene sonra tekrar geldim . Bugün 1 seansa gireceğim hem tedirgin hem de içeride neler olacak merak ediyorum.

Eda 1Seans


Vajinismus Tedavisi Almanya - Ayşe Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba; 30 yaşındayım, 1,5 yıllık evliyim. Eşimle uzun bir flört dönemi geçirdikten sonra evlendik. Büyük bir aşk ve sevgiyle evlendik. Aslında bu konuda hassas olduğumu farkındaydım ama bunun bir hastalığa dönüşebileceğini hiç düşünmemiştim. Birde üzerine tecrübesizliğimiz eklenince  tam oldu. Eşimle aramızda cinsel çekim arasında bir sorun yok, sadece başarısızlıkla sonuçlanan denemelerden dolayı artık çok sıkıldık ve denemelerde vazgeçme noktasına geldik. Cinsel alanda yakınlaşma sonrası iş o noktaya geldiğinde vücudum kasılıyor tüm gücümle eşimi itiyorum. Sonuç başarısızlıkla sonuçlanıyor.

Burcu 1Seans


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Pınar Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

MERHABA; 9 Yıllık evliyim. Öğretmenim. Eşimle evlendiğimizden beri aslında bu sorunu yaşıyordum fakat önemsemedim. Zaten kendimle ilgili her sorunun çözümünü ötelediğim gibi buncada zaman ya da basit zevk alma şekillerine indirgedim. Olmasa da olur  duygusuyla bu günlere geldik. Bir sorunun varlığı, çözmedikçe çığ gibi büyüyüp, kendisiyle ilgisiz bir çok sorunun varlığı, çözmedikçe çiğ gibi büyüyüp  kendisiyle ilgisiz bir çok soruna çeviriyormuş. Araba kullanmaya cesaret edememek  ya da iş değişikliği yapamamak gibi birçok önemli adımı atmamaya kadar genelliyor ve de güvensizlikleri. Belki bu sorunu çözdüğümde kendimle ilgili bir sorun bulamayacağım ve üzerime düşeni yapacağım. Kaçmak yüzleşmek duygusu , insanı sorunun kendisinden daha çok yaralıyor. Bu sorun neredeyse insanın kimliğini, varlığını değişmez bir parçası haline geliyor. Bugün ilk seansım oldukça gerginim bugün ne olacaksa olsun kendimi akışa bırakıyorum. Her şeyi kontrol edemem.

Pinar1seans


 Vajinismus Tedavisi Tekirdağ - Hatice Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Hatice;  26 yaşındayım. Evleneli dokuz buçuk ay oldu. Evlendiğimde benim böyle bir sorunum olduğunu bilmiyordum. Evlendim ve iki hafta boyunca ne yaptıysak olmadı. Ben araştırdım be bir psikoloğa gitmeye karar verdim. Gittiğimde daha sonrasında eskiye göre daha iyiydim psikoloğa gittiğim halde benim sorunum çözemedi. İlişki sırasında aklıma o kadar kötü şeyler geliyordu ki bunu engelleyemiyordum. Hal bu ki eşime ve kendime söz veriyordum kendimi kasmayacağım eşimi geriye doğru itmeyeceğim . Ama o iş oraya geldiğinde bana eşim yaklaşmaya başladığında kendimi aşırı kasıyorum kalp atışlarım değişiyordu, eşimi itip ağlama krizlerine giriyordum. Hatta o içeriye girerse öleceğimi düşünecek kadar saçmalıyordum. Her gün uyandığımda bugün kesin olacak diyerek eşimi ve kendimi kandırıyordum. Ama sonuç hüsran. Hiçbir şey işe yaramadı beynimdeki duygulara karşı gelemedim. Beynimi kullanamadığımı fark ettim. Hatta teyzem cesaretim gelsin diye muskalar yaptırdı oda işe yaramadı. Psikolojim iyice bozulmuştu aşırı derece agresifleşmiştim. Olup olmadık her şeye  sinirleniyordum. Bunlar olup biterken eşim hep yanımdaydı, bana hiç bağırmıyordu, kızmıyordu, yeter artık bile demiyordu. İnternetten Saygın Beyi gördüm. Videoları izledim bu problemi yaşayan tek insan ben olmadığımı gördüm. Eşimle beraber kliniğe gitmeye karar verdik. Ön görüşme yaptıktan sonra bugün ilk seansımız. İnşallah bende mutlu sonuca ulaşırım.

hatice tekirdag


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Pelin Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Pelin; 23 yaşındayım. 4 aylık evliyim. İlk görüşmeden sonra ki ilk seans günüm. Saygın beye güvenerek geldim ve bu problemin çözüleceğinden eminim. Vajinusmus teşhisini kendim  üzerinde doğrulamak çok kolay olmadı. Araştırmalar ve belirtiler sonucunda bu problemin olduğunu eşim fark etti. 4 aylık süreçte şimdiden boşuna beklediğimizi düşünüyorum. Her problemin bir çözümü mutlaka vardır. Tıpkı vajinusmus gibi. Umarım seanslarım bittiğinde daha güzel cümleler kuracağım.  Eminim buradan güzel sonuçlarla ayrılacağım. Evlendikten sonra ilk geceden itibaren yaşadıklarımız mutlu olmak yerine tamamen mutsuzluktu. Her denememizde bu işin bana acı ve tedirginlik getirdiğini gördüm. Kendimi istem dışı kastığım için tüm denemelerimizde  acı ve ağrı hissediyordum. Son zamanlara doğru isteksizlik ve tekrardan yaparsak yine başaramayacağız düşüncesine kapıldık. Artık bu düşüncelerimden ve tekrardan başarısızlıkla sonuçlanan denemelerden kurtulmak istiyorum. Bunun için buradayım.Merhaba Ben Pelin; 23 yaşındayım. 4 aylık evliyim. İlk görüşmeden sonra ki ilk seans günüm. Saygın beye güvenerek geldim ve bu problemin çözüleceğinden eminim. Vajinusmus teşhisini kendim  üzerinde doğrulamak çok kolay olmadı. Araştırmalar ve belirtiler sonucunda bu problemin olduğunu eşim fark etti. 4 aylık süreçte şimdiden boşuna beklediğimizi düşünüyorum. Her problemin bir çözümü mutlaka vardır. Tıpkı vajinusmus gibi. Umarım seanslarım bittiğinde daha güzel cümleler kuracağım.  Eminim buradan güzel sonuçlarla ayrılacağım. Evlendikten sonra ilk geceden itibaren yaşadıklarımız mutlu olmak yerine tamamen mutsuzluktu. Her denememizde bu işin bana acı ve tedirginlik getirdiğini gördüm. Kendimi istem dışı kastığım için tüm denemelerimizde  acı ve ağrı hissediyordum. Son zamanlara doğru isteksizlik ve tekrardan yaparsak yine başaramayacağız düşüncesine kapıldık. Artık bu düşüncelerimden ve tekrardan başarısızlıkla sonuçlanan denemelerden kurtulmak istiyorum. Bunun için buradayım.

Pelin 1seans


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Pelin Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Pelin; 23 yaşındayım. 4 aylık evliyim. İlk görüşmeden sonra ki ilk seans günüm. Saygın beye güvenerek geldim ve bu problemin çözüleceğinden eminim. Vajinusmus teşhisini kendim  üzerinde doğrulamak çok kolay olmadı. Araştırmalar ve belirtiler sonucunda bu problemin olduğunu eşim fark etti. 4 aylık süreçte şimdiden boşuna beklediğimizi düşünüyorum. Her problemin bir çözümü mutlaka vardır. Tıpkı vajinusmus gibi. Umarım seanslarım bittiğinde daha güzel cümleler kuracağım.  Eminim buradan güzel sonuçlarla ayrılacağım. Evlendikten sonra ilk geceden itibaren yaşadıklarımız mutlu olmak yerine tamamen mutsuzluktu. Her denememizde bu işin bana acı ve tedirginlik getirdiğini gördüm. Kendimi istem dışı kastığım için tüm denemelerimizde  acı ve ağrı hissediyordum. Son zamanlara doğru isteksizlik ve tekrardan yaparsak yine başaramayacağız düşüncesine kapıldık. Artık bu düşüncelerimden ve tekrardan başarısızlıkla sonuçlanan denemelerden kurtulmak istiyorum. Bunun için buradayım.Merhaba Ben Pelin; 23 yaşındayım. 4 aylık evliyim. İlk görüşmeden sonra ki ilk seans günüm. Saygın beye güvenerek geldim ve bu problemin çözüleceğinden eminim. Vajinusmus teşhisini kendim  üzerinde doğrulamak çok kolay olmadı. Araştırmalar ve belirtiler sonucunda bu problemin olduğunu eşim fark etti. 4 aylık süreçte şimdiden boşuna beklediğimizi düşünüyorum. Her problemin bir çözümü mutlaka vardır. Tıpkı vajinusmus gibi. Umarım seanslarım bittiğinde daha güzel cümleler kuracağım.  Eminim buradan güzel sonuçlarla ayrılacağım. Evlendikten sonra ilk geceden itibaren yaşadıklarımız mutlu olmak yerine tamamen mutsuzluktu. Her denememizde bu işin bana acı ve tedirginlik getirdiğini gördüm. Kendimi istem dışı kastığım için tüm denemelerimizde  acı ve ağrı hissediyordum. Son zamanlara doğru isteksizlik ve tekrardan yaparsak yine başaramayacağız düşüncesine kapıldık. Artık bu düşüncelerimden ve tekrardan başarısızlıkla sonuçlanan denemelerden kurtulmak istiyorum. Bunun için buradayım.

Pelin 1seans


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Dilek Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Dilekk


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ayşe Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

24 yaşındayım. Eşim 2009 yılında tanıştık ,gerçekten çok sevdim. Bu ilişkinin sonu güzel bitsin diye her ikimizde çok çaba sarf ettik, güzelde bitti sonu severek evlendik. Fakat bunun son değil başlangıç olduğunu ilk gece anladım. Korkum o yaşadığım acı, stres, titreme , bir üşüme , bir terleme ne oluyordu bana?. Ailemden ayrılmanın da hüznü vardı  galiba. Sürekli düşünüyordum önümüzde birkaç başarısız denemelerimizden  sonra evliliğimizin 8. Günü bu acılara dayandım. Artık bacaklarımı açamaz eşimle aynı yatağa giremez oldum. Neydi korktuğum bugün kim istese eşiyle sevgilisiyle bu işi yapabiliyordu ya ben sorun bende veya eşimde miydi? Yoksa bunu gözümde fazlamı büyüttüm . Hep kafamda büyüttüm. Ayşe

Ayse 1

Etiketler: cinsel ilişkiye girememe, Vajinismus, Vajinismus Belirtileri

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın