• Vajinismus

Vajinismus Bir Evliliği Nasıl Yıpratır

Bu makalede adım adım, vajinismusla yaşamanın evliliğinize olan etkilerini, çiftlerin hayatını nasıl, niye, niçin ve ne şekilde kararttığını, kemirdiğini, çitlerin birbirlerinden nasıl etkilendiğini, neler düşündüğünü takip edebileceksiniz.
Vajinismusla geçireceğiniz sürede ilk büyük darbeyi, en kıymetli varlığını kaybeder yani kendinize olan özgüveninizi kaybedersiniz, özgüven kaybı sizin hayattan bağlarınızın sıkıntıdan dolayı kopmasına ve umudunuzun kaybolmasına neden olur, maskenizi takar
Oysa ki, vajinismus “cinsel ilişkiye girememek” probleminizi çözdüğünüzde, yine en önemli kaybettiğiniz özgüveninizi kazanırsınız. Özgüven nedir? Niye önemlidir? Önce tanımını yapalım, ne kaybettiğimizi ve niye onu tekrar kazanmamız gerektiği yani vajinismusu çözmeniz gerektiğini anlayacaksınız.

Lütfen dikkatli okuyun…..
Özgüven çok önemli bir kişisel özellik olup, yaşamla mücadele etmenize ve problemlerinizle gerçekçi bir tarzda mücadele etenize ve zorluklara dayanmanızı kolaylaştırır. Özgüven insana güç verir, enerjisini arttırır ve daha fazla çaba göstermeye özendirir. Başarılarınızla gurur duymanızı ve onlardan keyif almamızı sağlar.
Özgüven olmadığında, işleri yapabilme yeteneğimizden emin olamayız. Gerekli olan beceri ve deneyime sahip olduğumuzu bildiğimiz halde daha önce hiç yapmadığımız bir işle karşılaştığımızda endişeleniriz bu da sizde karar verme, insiyatif kullanma durumumuzu etkiler.
Bunu vajinismus “cinsel ilişkiye girememe” nedeniyle kaybetme lüksünüz yok.

Vajinismus Hep Karşınıza Çıkar!

Vajinismus hastalığı yaşayan kadınların bir kısmı, vajinismusu çözmek için adım atmayıp vajinismusla yaşamayı tercih edip vajinismusun getirdiği problemlerle boğuşurken, bir kısmı vajinismus hastalığını kabul etmeyip görmezden gelerek, bazen de eşini suçlayarak yaşantısına devam etmektedir, Bazıları da vajinismus tedavisi veya tedavileri alıp hastalığından kurtulamayıp, vajinismusun getirdiği sorunlarla yaşamaktadır.

Vajinismus tedavisi alıp, vajinismusla yaşıyor olabilir ve vajinismus hastalığınızı çözemeyeceğinize kendinizi iyice inandırıp, günlük hayatınızı sürdürmeye çalışıyor olsanız bile bu durum hiçte kolay olmaz. çünkü ev, aile ortamı ve yakın çevrenizde karşınıza çıkar ve vajinismus sizi mutsuz eder. Hatta eşinizle ilişkinizin kopma aşamasına getirir. Oysa ki uygun bir vajinismus tedavisi ile vajinismustan kurtulup, vajinismus yüzünden yaşamış olduğunuz olumsuzlukları yaşamamış gibi hisseder ve mutlu bir şekilde evliliğinizi sürdürürsünüz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Melike hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

melikeogr

Vajinismus problemini yaşarken insanlardan kaçar, kendinize güveninizi kaybeder, çevrenin çocuk düşünmüyormusunuz sorularına tabi olmamak için onlarla görüşmeyi keser, kendinizi bir kadın olarak yarım hissedebilirsiniz. Kendinizi vajinismus yüzünden korkaklık ve beceriksizlikle suçlarsınız, eşinize karşı suçlu hissedersiniz. Oysaki bu durum sizin elinizde olmadan gerçekleşmektedir. Uygun bir vajinismus tedavisi ile bunun yenilebilecek çok basit bir olay olduğunu anlarsınız ve vajinismusu çözüp eşinizle birlikte mutlu bir döneme girersiniz.

Vajinismus tedavisi Bursa - Öğretmen F. hanım'ın vajinismus vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

vajinismus nedir

Vajinismus evliliğiniz için bir kabusdur. İlişkiye girmenin dünyadaki en zor şey olduğunu ve vajinismustan asla kurtulamayacağınızı düşünebilirsiniz. Vajinismusu kendinize yakırtıramayıp eşinizi suçlar ve eşinizin gereksiz tedavi almasına yol açabilirsiniz. Bütün bunları yaşamak ve yaşatmak yerine uygun bir vajinismus tedavisi ile hem vajinismusu yenebilri kabusunuzu sona erdirirsiniz ve anne de olabilirsiniz. Sizin için bir zamanlar imkansız gibi gözüken makam için...

Vajinismus Tedavisi Balıkesir - Öğretmen Fatma hanım Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

vajinismus istanbul


Bu süreçte bazı çiftler bu durumu kabul edip yaşantılarını bu şekilde sürdürürken çevreden ne  zaman çocuk olacak sorularıyla karşı karşıya kalıp veya kendilerinin çevresindeki çiftlerin çocuklarına imrenerek, kendileri de çocuk sahibi olmak isteyebilmektedirler.

Vajinismus Tedavisi Almanya - Selma Hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

vajinismus tedavisi almanya

Sonuçta vajinismusu ne kadar ertelemeye çalışsanız da vajinismus durumunuzu kabul edip bu probleminizin çözülemeyeceğine kendinizi inandırıp, günlük yaşantınızı sürdürmeye çalışsanız da, bir şekilde ev, aile ortamı ve yakın çevrenizde karşınızda çıkıp sizi mutsuz edebilmekte ve eşinizle ilişkinizde kopma eşiğine getirebilmektedir. Ne yapacağınızı bilemez bir durumda olabilirsiniz, karamsar bir tablo içersindesinizdir hatta eşinizin sizin için doğru bir insan olup olmadığı konusunu da düşünürsünüz. Bu sırada vajinismus problemini yaşayan kadının eşi de kendi cephesinden zor bir durumdadır. Büyük bir beklentiyle sizinle evlenmiştir ve hiç tahmin etmeyeceği bir problemle karşı karşıyadır, eşini sevmektedir.  Evliliğinin başında daha yakınlaşmayı düşünürken sizden daha da uzaklaştığı hissine kapılabilir, zamanla yorulur, huzursuz ve mutsuz bir insan olur. Sonuçta vajinismus problemini yaşarken kendinizi eksik ve yarım hissedersiniz, boşanma ve ayrılma düşünceleri arasında gitgeller yaşayabilirsiniz. Oysaki vajinismus problemi çözülebilirdir. Burada önemli olan sizin diğer kadınlardan farkınızın olmadığını bilerek, kendinize çözüm için güvenerek, size uygun gelen bir tedavi yöntemi ile vajinismus sorununuzu çözmek için adım atmanızdır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Melike Hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

 vajinismus tedavisi

 Vajinismus nedeni ile eşinizle boşanma aşamasına gelip aralnızdakş sevgi ile boşanmaktan vazgeçip vajinismusu yenip mutlu olabilirsiniz

vajinismus

Vajinismus yüzünden kendinize olan özgüveninizi kaybedip evliliğinizi sorgularsınız, kendinizi gerçekten iyileşemez, diğer kadınlardan hem fiziksel, hem ruhsal hissedebilirsiniz. eşinizin sizin için doğru insan olup olmadığını sorgularsınız. Oysaki size uygun bir vajinismus tedavisi alarak bu düşüncelerin nekadar yanlış olduğunu anlar niye bukadar süre bu eziyeti çektiğinizi sorgularsınız.

Vajinismus tedavisi Danimarka - Yönetici Sibel Hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

vajinismus tedavisi danimarka

Başarısız Vajinismus Tedavileri Sizi Boşanmaya Götürür!..

Eşinizle 10 yıl birliktelik ardından evlenip 7 yıldır evli olabilirsiniz. 7 yıldır vajinismusla savaşabilirsiniz ve hatta bunun için bir çok başarısız vajinismus tedavileri alabilirsiniz. Bunun sonucunda üzüntü, stres hatta depresyona girebilirsiniz. Eşinizi çok sevmenize rağmen onu kırmaya, ondan uzaklaşmaya hatta boşanmaya karar verebilirsiniz. Eşiniz vajinismusu çözmek için bir kez daha doğru bir merkezde vajinismusu çözmek için adım atmak isteyebilir ve siz karşı çıkabilirsiniz ama siz ona bir şans daha verin, hayat sizin için yeniden başlasın. 

Etiketler: Vajinismus, Vajinismus Tedavisi, Evlilik, Boşanma

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın