• Vajinismus

Nişanlıyken Vajinismusla Yaşamak

Nişanlılık süresini uzatırsınız ve yıllarca nişanlı kalabilirsiniz bu süreçte defalarca vajinismus için tedavi almışsınızdır,hatta vajinal bölge kasılmalarınızı önlemek için tıbbi kas uyuşturmaları yaptırmışsınızdır ama ilişkiye hala giremiyorsunuzdur.Elinizde olmadan kasılıyor sevgilinizi itiyor olabilirsiniz.Oysaki vajinismus tedavi edilebilir bir problemdir ve sizin de çok az bir gayretinizle doğru tedavi yöntemleriyle sizin nedenlerinize göre verildiğinde kısa surede yenersiniz. Vajinismus hastalığını yendikden sonra evlilik tarihinizide en kısa sürede alırsınız Tıpkı demet hanım gibi

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Nişanlı Demet Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Merhaba; Bundan 3 sene önce vajinusmus hastası olduğumu öğrendim. Nişanlımla beraber bu işi halledene kadar evliliği erteleme kararı almıştık. Bugün olacak, yarın olacak , bu sefer hazırım derken epeyce bir zaman geçti. Cinsel terapiste gitme kararı aldım. 4-5 seans sonrası bırakma kararı aldım, bana iyi geleceğini düşünmedim. Vajinismus seanslar sadece konuşma şeklinde geçiyor ve yol alamıyordum. Biraz zaman geçmişti ve benvajinismusu yenmek için  vajinal  kasımın uyuşturmak çare olabileceğini düşünerek bir operasyon geçirdim. Gel gelelim yine bir sonuç alamadım. Zaman geçiyordu ve ben iyiden iyiye ümidimi kesmeye başlamıştım. Ancak nişanlım ve ben birbirimizi çok seviyorduk,vajinismusun  üstesinden gelebileceğimize inanmak istiyorduk. Fakat ben içten içe karamsardım ve saldırgan olmaya başlamıştım. Birçok şeyi takıntı haline getirmeye başladım, sırf bu başarısızlığım ört bas etmek için  vajinismus tedavisi için internette araştırma yaparken Saygın Beyi buldum. Hemen randevu aldım. Bu benim son şansımızdı. İlk görüşmeye geldiğimde kapıda beni karşılayan o güleryüz Mine abla , konuşmaları ve pozitif yaklaşımıyla beni yüreklendiren Saygın hocam bir nebze olsun rahatlamamı sağlamıştı. Muayenede kızlık zarımın normalden kalın olduğunu öğrendim. Operasyona gerek olmadığını, bunu aşabileceğimizi söyledi. 1 seanstan işime bir umut kaplamıştı bile. O mektupları okuduğumda acaba ben de yazabilecek miyim böyle bir teşekkür mektubu diye düşünürken, şuan o düşündüğüm şeyi yapıyorum. En önemlisinin kendine inanmak olduğunu çok iyi anladım. Saygın Beyin verdiği egzersizleri harfiyen uygulamak da hedefe ulaşmanın en büyük anahtarı 2,3,4 vajinismus seansı  derken başarmıştım. Başardığım an resmen duygu patlaması yaşadım. Hem ağlıyor hem gülüyordum. Yıllarca ben bunun için mi beklemişim dedim. Meğer  ilişkiye girmekle ilgili korkacak gramlık bir şey bile yokmuş ortada. Şimdi düşünüyorum da keşke daha önce bulsaymışım Saygın Hocamı. Bana bu kadar destek olduğu için, inandığı için, sabırla uğraştığı için ve başarmamı sağladığı için ne kadar teşekkür etsem az, her geldiğimde sıcak gülümsemesi ile beni karşılayan , naif konuşmasıyla sakinleştirip, cesaret veren Mine Ablama da en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ömür boyu sizlere minnet duyacağım. Sevgiler. DEMET

 

DemetNisanli

 Vajinismus Tedavisi Fransa - Ceren Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Vajinismus u evlenmeden önce fark edebilir ve bu problemin beraberliğinize zaman içinde sorun yaratacağını hissedersiniz.Hatta nişanlıyken bu vajinismus nedeniyle balayınızda sıkıntı yaşamamak ,evliliğinizin başında bu hastalığı taşımak istemeyebilir o yüzden de tedaviler alıp vajinismus hastalığınızı yenememiş olabilirsiniz.Bu durumda vajinismus nedeniyle nişanlınızdan ayrılmak istersiniz ama nişanlınız sorun olmadığını zamanla vajinismus u yeneceğinizi belirtebilir.Fakat yıllar geçer ve vajinismus nedeniyle iki sevgiliden iki ev arkadaşınıza dönmüşsünüzdür.

Tıpkı burcu hanım gibi

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Nişanlı Burcu Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

BurcuB


Nişanlıyken de balayınızı sorunsuz ve iyi geçirmek istersiniz ama bu nedenle tedirginsinizdir.Nişanlınız sorun etmesede siz kendiniz için bu promlemi taşımak istemezsiniz ve hedefiniz balayınızı muhteşem geçirmektir Tıpkı muhendis esra hanım gibi

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Nişanlı Güliz Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları 

esra nisanli


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Nişanlı Esra Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

guliz


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Arzu Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

MERHABA; Arzu Ben; 31 yaşındayım ve 3,5 yıllık evliyim, bu hastalıkla evliliğimin ilk gününde tanıştım. Önceleri çok önemsemedim de hep hüsranla sonuçlandı. Artık denememeye başladık. Bir baktım ki yıllar geçmiş. Böyle bir durumun hastalık olduğunu bile bilmiyordum. İnternette araştırırken bu hastalığı gördüm ve hasta olduğunu öğrendim. Saygın Beyi buldum ve ona gelen mektupları okudum. Beni anlatmışlardı. Bugün ilk seansıma gireceğim. Oldukça heyecanlıyım.

Arzu 1seans


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Esra Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba; Ben Esra 30 yaşında; 10 yıllık evliyim. Eşimle ilişkiye girerken canım acıyacak diye korkuyorum. İçime bir şey giremez diye düşünüyorum. Bazen bu düşünceden dolayı herhangi bir şey olsun da istemiyor eşimden uzak kalmaya çalışıyorum. Çevremde duyduğum şeyler de bazen etkiliyor diye de düşündüğüm oldu.(İlk gece hastaneye giden çiftler, çok canı acıyıp kanaması durmayan gibi) Bu yüzden de korkum oluyordu. Yaşadığım korkulardan dolayı zamanla eşimden uzaklaştım. Aramızda soğukluk oldu. İlişki esnasında hep yapamam diye düşündüm. Bir çok kez denememiz oldu her zaman korkumdan dolayı ben denemek istemedim. Bazen ben bunu yaparım diye düşündüğüm zamanlar da yine başarısız oldum. Kendi kendime nasıl vajinusmus olduğumu hatta doğum yapanların bile nasıl yaptığını benim neden yapamadığım düşündüm.
1.Seans Sonu: İlk seansım sonunda kendimi beyin olarak daha rahatlamış ve Saygın Beyin 10 yıldır yaşadığım tüm sorunları atlatabileceğimi düşünerek çıktım. Kendimi daha çok güvenmeye başladım. İnşallah Allahım izniyle bu sorunu çözeceğim.


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Meltem Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Meltem, 28 yaşındayım. Avukatım 01.8.2015 tarihinde evlendik. Eşimle biz 01.12.2012 yılından beri birlikteyiz. Evlenmeden öne cinsel ilişki yaşamamın doğru olmayacağı tapusuyla yetiştirilip ve buna da inandırılmış olduğumdan ve tabi böyle bir sorumluluk  altına girmemek için cinsel ilişkimizi daha zor bir sürece sokacağını düşündüğümüz için birliktelik evlenene kadar yaşamadım. Bu arada Vanlıyım, geleneklerimin son derece yoğun yaşandığı bir topluma mensubum. Eşimle evlendiğimizde  yılların ve devamındaki geceler bir şeyler yaşayamadık. Fakat ben bir kere acıyacak sonra hep çok rahat olacak düşüncesiyle balayımızda bir kere birlikte olmamızı sağladım. Yani bekaretin bozulması işlemi. Evet çok acıdı, o yırtılma hissini çok hissettim. Ama sonra geçti. Birkaç gün bir daha o yara iyileşsin diye denemedik. Türkiye döndüğümüzde yine balayı devam ederken ilkinde zar az yırtıldı acımaz diye düşünürken yine acı hissettim. Eşimin penisi vajinama girmeye çalışırken acıtıyordu ve üstelik geçmiyordu. Eşimde beni korkutmamak için fazla  zorlamadı. Daha sonra denemelerde acıyı hissettim. Ve tabi toplamda 1,5 yıl içerisinde belki 7-8  kere deniye bilmişizdir. Bacaklarım  taş kesiliyor. Eşim rahat olmamı söylese de açamıyorum . Titriyorum. Yanma acı hissediyorum. Sanki kapalı gibi.

Meltem Avukat seans


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öznur Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Ben Öznur; 24 yaşındayım.2,5 aylık evliyiz. Eşimle evlendikten sonra birkaç gün içiresinde ilişkiye girmeyi denedik.  O zamana  kadar böyle bir korkum olduğunu bilmiyordum. Denemek istedim ikinci üçüncü denemelerde ya ağlıyordum yada bacaklarımı açmak istemiyordum. Bu dönemlerde kendimi çok kötü hissediyordum günlerce ağladım. İnternette araştırma yaptığımda vajinusmus karşılaştım. Benim yaşadığımın birebir aynısını yazıyordu. İlişki sırasında bacakları kapama, kendimi kasma, bunu gibi birçok şeyler aynıydı. İlk gerçek denememizde kendimi kastım çok canım yandı.  Eşim kendimi rahat bırakmamı istiyordu ama canım bu kadar yanarken mümkün  gibi gelmiyordu. Sonunda denemeyi bıraktık. Bu konuya da ilgisizdim. Denemek bile istemiyordum. Her seferinde yarın  diyordum. Sonunda doktora gitmeden halle demeyeceğimizi anladım. Önce bir kadın doğuma gittim. Uyuşturucu krem ve kas gevşetici verdi. İnternetten uyuşturucu kremin kullanışını öğrendim. Aslında işe yaramamıştı. Birkaç gün sonra ilaçları kullanarak ilişkiye girmeyi denedik. Yine çok fazla canım yandı ama dayanmaya çalıştım. Sonunda biraz kanama oldu Ama tam olarak birleşme olmadı. Kanama olduktan sonra çok sevinmiştim gerisi kendiliğinden gelir demiştim. Ama öylede olmadı. Ertesi gün tekrar denemdik kendimi kastım çok canım yandı. İnternette parmak egzersizlerinin faydalı olduğunu okumuştum. Parmak egzersizini denedim sadece bir parmağımı sokabildim. Oranın çok dar olduğunu düşünmeye başladım. Kızlık zarımın esnek olduğunu biliyordum. Doğum sonrasında oranın genişleyeceğini ve rahatlıkla birlikte olana kadar canımın yanacağını düşünüyorum. Buraya gelen insanların çoğu aynı şeyleri düşündüğünü biliyorum. Ama hepsi 4 seansda tedavi olmuş . Bende bunu aşabileceğime inanıyorum.

oznur 1seans

Etiketler: Vajinismus, Bekarlarda Vajinismus, Evlilik öncesi, nişanlılarda vajinismus

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında, elinde olmayarak, istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri yaşayan kadınlar, cinsel ilişki sırasında kasılmaları sonucunda ilişkiyi tamamlayamaz ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus muyum?

 • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, acı ve ağrılı olması,
 • Partneri ile cinsel ilişkiye girmekten çekinme, korkma ve bunun sonucunda da  cinsel ilişkiye girememek,
 • Cinsel ilişkinin kısmi olması “penisin bir bölümünün vajen içine girmesi”,
 • Vajina içine parmak yerleştirememek,
 • Vajina içine tampon sokamamak,
 • Kadın doğum muayenesinde vajinal ultrasonu yaptıramama,
 • Kadın doğum muayenelerinden endişe duyma, jinekolojik masaya çıkamamak,
 • Vajinen içine tıbbi tedavi amaçlı vajinal fitil veya vajinal kremi kullanamamak

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinin başarılı olabilmesi için kişinin niye vajinismus, niçin vajinismus, neden vajinismus olduğunu iyi bilmek, iyi anlamak son derece önemlidir. İnsanların hayata bakışları, nasıl farklı pencerelerden oluyorsa ve farklı görüyorlarsa aynı şey vajinismus içinde geçerli. sonuçta kişinin vajinismusla ilgili hikayesi, korkusu, endişesi, eşiyle olan durumu, eğitim durumu farklı olabilmektedir. O yüzdende vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmalıdır.
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • BA-sezaryan
 • Ceren
 • Dogu
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz

Bize Ulaşın